Piotr Myszka i Dominika Putto spotkali się z mrągowskimi uczniami

2021-10-14 21:00:00 (ost. akt: 2021-10-14 19:59:00)
Sportowcy chętnie pozowali do zdjęć (Piotr Myszka w środku)...

Sportowcy chętnie pozowali do zdjęć (Piotr Myszka w środku)...

Autor zdjęcia: Michał Kaczyński

Ten rok to kolejne sukcesy pochodzących z Mrągowa sportowców. Jednak nie tylko osiągają międzynarodowe sukcesy, ale również motywują do pracy młodych pasjonatów sportu. Z uczniami mrągowskich szkół spotkali się Dominika Putto i Piotr Myszka.
Piotr Myszka to urodzony w Mrągowie, utytułowany windsurfer i dwukrotny reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Spotkania ze sportowcem w mrągowskich szkołach podstawowych były ciekawą atrakcją dla uczniów oraz motywacją do zaangażowania w uprawianie sportu.

W trakcie obu spotkań olimpijczyk podzielił się historią swojej kariery, wspominając lata spędzone w Bazie Mrągowo. Opowiedział również, jak wyglądała jego droga do osiągania sukcesów na mistrzostwach świata oraz do reprezentacji olimpijskich. Głównym celem odwiedzin było zmotywowanie zgromadzonej młodzieży do aktywności fizycznej.

Obecni na spotkaniach uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania. Jak się okazało, interesowała ich nie tylko droga do bycia sportowcem na najwyższym poziomie, ale również kwestie rodziny i ulubionej pory roku.

Podsumowaniem i miłą niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych były wspólne zdjęcia i możliwość otrzymania autografu.

Fot. Michał Kaczyński

Dominika Putto była następnym gościem szkół podstawowych w Mrągowie. Mrągowianka, utytułowana polska kajakarka opisywała swoje początki i tłumaczyła, ile wysiłku trzeba włożyć, aby uprawiać sport na najwyższym poziomie!

Oba spotkania miały na celu zachęcenie młodzieży do zwiększenia aktywności fizycznej. Na przykładzie Dominiki, wszyscy zgromadzeni mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądają początki drogi zawodowego sportowca i jak rozwija się profesjonalną karierę. Dominika opowiedziała również o tym, kto ją wspiera oraz jak wygląda jej życie na co dzień.

Po raz kolejny uczniowie bardzo chętnie korzystali z możliwości zadawania pytań. Wspólne zdjęcia oraz sesje rozdawania autografów przyciągnęły młodzież i były okazją do chwili rozmowy i zadania pytań indywidualnie.

Źródło: www.mragowo.pl

Piotr Myszka - urodzony w Mrągowie, wychowanek Bazy Mrągowo. Od lat jest czołowym windsurferem w kraju i na świecie. Aktualnie staruje w barwach AZS AWFiS Gdańsk. Występuje w żeglarskiej klasie RS:X, w której zdobywa liczne osiągnięcia. Za zasługi dla rozwoju windsurfingu został oznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2004 roku pierwszy raz stanął na najwyższym stopniu podium podczas akademickich mistrzostw świata. W późniejszych latach wielokrotnie zostawał medalistą mistrzostw Polski, Europy i świata. Ponadto dwukrotnie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich. Obecnie mieszka i rozwija swoją karierę w Gdańsku, jednak jak sam mówi, nigdy nie zapomniał o Mrągowie.

Dominika Putto to urodzona w Mrągowie kajakarka. Swoje pierwsze kroki stawiała w Bazie Mrągowo. Obecnie trenuje w Zawiszy Bydgoszcz. Osiągała liczne sukcesy w kategoriach juniorskich oraz młodzieżowych. W 2017 roku zdobyła brązowy i srebrny medal na mistrzostwach Europy, rok później zajęła ponownie drugie miejsce a w 2021 trzecie. Również w tym roku we wrześniu zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Kopenhadze.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5