Studenci - seniorzy rozpoczęli rok

2021-10-11 08:00:00(ost. akt: 2021-10-08 17:00:35)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki. Uroczystość odbyła się 4 października w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej. Aktualnie zrzeszonych w nim jest 350 studentów, działających w 28 sekcjach.
Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje od 2007 roku. Obecnie zrzesza 350 studentów - seniorów, którzy aktywnie biorą udział w zajęciach, oferowanych przez stowarzyszenie.
– W naszym MUTW działa ponad 20 sekcji. Studenci tańczą, malują, ćwiczą gimnastykę i jogę, uczą się języków obcych, chodzą na basen. W tym roku uruchamiamy również nowe zajęcia z rehabilitacji leczniczej. Na ten rok mamy mnóstwo planów i pomysłów. Wierzymy, że nic ich nie popsuje, a najbliższe miesiące spędzimy aktywnie i twórczo – powiedziała nam prezes MUTW Halina Sawicka.

Podczas tegorocznej inauguracji roku akademickiego, która odbyła się w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej, w poczet studentów przyjęto również nowych członków. Do grona dołączyło 28 nowych osób.
– Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, bo to jest najważniejsze – powiedział podczas inauguracji Stanisław Bułajewski, burmistrz Mrągowa. – Rozwijajcie swoje pasje, zdobywajcie wiedzę. Trzymam za was kciuki i zawsze służę pomocą.

Oprócz burmistrza Mrągowa, w uroczystości inauguracyjnej wzięli również udział samorządowcy z gminy Mrągowo i powiatu mrągowskiego, a także Nadleśniczy Nadleśnictwa Mrągowa. Byli również reprezentanci zaprzyjaźnionych organizacji.

W trakcie uroczystości wystąpiła grupa taneczna Smyki z Młodzieżowego Domu Kultury.

Paweł Krasowski


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5