Dakszewicz ponownie z Grand Prix!

2021-10-08 16:00:00 (ost. akt: 2021-10-08 16:29:14)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

W ostatnią sobotę września odbył się finał Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Budextan&Anek Cup. Po rozegraniu 8 wyścigów ostatecznie drugi rok z rzędu cały cykl wygrał Łukasz Dakszewicz ze swoją załogą: Bartoszem Boguckim i Jarosławem Goszczyńskim.
– Na życzenie zawodników w związku z panującymi warunkami wiatrowymi zdecydowaliśmy się rozegrać wszystkie wyścigi w sobotę. Emocji na wodzie jednak nie zabrakło, bo na starcie po raz kolejny pojawili się utytułowani i doświadczeni zawodnicy – relacjonuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Do finałowych zmagań awansowało 8 najlepszych sterników rywalizujących w całym cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2021. Tegoroczni finaliści rywalizowali na monotypowych łodziach klasy Mariner 600. Regaty rozegrano ze startu wspólnego w systemie przesiadkowym. Sędzią głównym regat był Andrzej Nowicki.

Fot. archiwum organizatora

Po rozegraniu 8 wyścigów pierwsze miejsce drugi rok z rzędu zdobył Łukasz Dakszewicz wraz ze swoją załogą w składzie: Bartosz Bogucki i Jarosław Goszczyński. Dzięki wygranej Łukasz ponownie otrzymał automatyczny awans do przyszłorocznych ogólnopolskich regat o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego i będzie wraz z załogą reprezentować Mrągowo oraz MTR „CZOS”. W tym roku regaty odbędą się 16-17 października w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku (Górki Zachodnie), a w załodze Łukasza Dakszewicza zobaczymy także Bartosza Boguckiego i Lidię Kowal.

Drugie miejsce w finale zajęli Hubert Jabłoński¸Tomasz Krzywosz oraz Klara Jabłońska, a na najniższym stopniu podium z identyczną sumą punktów stanęli: Emil Bałdyga, Klara Nawrot i Bartosz Hajdukiewicz.

Fot. archiwum organizatora

– Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, samorządom oraz żeglarzom, bez których mrągowskie środowisko żeglarskie nie byłoby tak aktywne, a my nie moglibyśmy zorganizować takiej liczby regat. To mobilizuje do dalszych starań, więc już teraz ponownie zapraszamy w przyszłym roku do Mrągowa – zaprasza do przyszłorocznego uczestnictwa Mateusz Kossakowski.

WYNIKI:
1 miejsce - Łukasz Dakszewicz, Bartosz Bogucki, Jarosław Goszczyński
2 miejsce - Hubert Jabłoński¸Tomasz Krzywosz, Klara Jabłońska
3 miejsce - Emil Bałdyga, Klara Nawrot, Bartosz Hajdukiewicz
4 miejsce - Robert Janecki, Lidia Kowal, Michał Zera
5 miejsce - Krzysztof Łazarski, Paweł Łazarski, Edyta Grzelak
6 miejsce - Dariusz Bałdyga, Barbara Musik, Eugeniusz Nawrot
7 miejsce - Jakub Malicki, Daniel Bembas, Karol Góralczyk
8 miejsce - Krzysztof Budek, Joanna Kamińska, Mateusz Budek2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5