Tragedia w gminie Mikołajki. Nie żyje motocyklista

2021-09-27 17:08:13 (ost. akt: 2021-09-27 21:00:09)
Motocyklisty nie udało się uratować...

Motocyklisty nie udało się uratować...

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek / OSP Mikołajki

Do tragicznego wypadku doszło 27 września przed godz. 16.00 na jednej z dróg w gminie Mikołajki. Na miejscu zginął motocyklista.
Wypadek miał miejsce na drodze nr 642 Pszczółki - Ryn, we wsi Lelek (gm. Mikołajki). Doszło tam do zderzenia motocykla z samochodem osobowym marki BMW. Mrągowska policja potwierdza, że motocyklista zginął na miejscu.

- Wstępnie ustalono, że do zdarzenia mogło dojść w momencie, gdy kierowca bmw rozpoczął manewr wyprzedzania innego pojazdu nie upewniając się, że jest wyprzedzany przez motocyklistę - informuje asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

W efekcie zderzenia motocyklista zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.- Jednak dokładne okoliczności i przyczyny będą wyjaśniane przez policjantów - dodaje rzeczniczka.

Na miejscu pracowali policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy z m.in. OSP Woźnice, OSP Mikołajki i IRG Mągowo. Funkcjonariusze przesłuchali wstępnie pozostałych uczestników wypadku oraz świadków. Na miejsce przyjechał również prokurator.

car

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5