Kultowy niemy film s-f z muzyką na żywo

2021-09-28 12:00:00(ost. akt: 2021-09-27 12:44:25)

Autor zdjęcia: kadr z filmu "Metropolis"

Mrągowskie Centrum Kultury zaprasza na oficjalną inaugurację projektu PRZESTRZENIE SZTUKI, połączoną z pokazem niemego filmu „Metropolis” z muzyką na żywo. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w środę 29 września o godz. 18.00 w siedzibie MCK.
Przestrzenie Sztuki to program oparty na trzech filarach: artystycznym, edukacyjnym i społecznym. Zakłada setki działań aktywizujących społeczności lokalne i rozwijających kompetencje społeczne oraz kulturowe mieszkańców.
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wybrany jako jeden z pięciu krajowych operatorów programu, przewiduje długofalowe działania kulturalne, animacyjne i edukacyjne adresowane do widzów indywidualnych oraz grup, począwszy od dzieci i młodzieży, aż po dorosłych i seniorów na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Program jest współrealizowany z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego ze środków pochodzących z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Film „Metropolis” z 1927 r., w reżyserii Fritza Langa, stał się inspiracją m.in. dla zespołu Queen, Madonny i Georga Lucasa. To dystopijna wizja miasta przyszłości, w którym obok siebie żyją dwie klasy: na górze wąska grupa uprzywilejowanych bogaczy, a w podziemiach masa harujących i wyzyskiwanych robotników, którzy utrzymują miejską maszynę w ciągłym ruchu. W tym świecie musi dojść do konfliktu, konfrontacji i dramatycznych decyzji…

Oprawę dźwiękowo-muzyczną do filmu przygotuje Elektroakustyczny Kolektyw Przestrzenny RUMIDŁO w składzie: Maria, Marcin i Dobrosława Rumińscy. Narracją zajmie się aktor olsztyńskiego teatru Cezary Ilczyna.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5