Festiwal Kultury Kresowej już w ten weekend

2021-08-05 14:00:00(ost. akt: 2021-08-05 14:28:00)
Na scenie wystąpi m.in. Polski Zespół Pieśni i Tańca "Wileńszczyzna"

Na scenie wystąpi m.in. Polski Zespół Pieśni i Tańca "Wileńszczyzna"

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

W najbliższy weekend 7-8 sierpnia odbędzie się w Mrągowie Festiwal Kultury Kresowej. Festiwal jest niekonwencjonalnym zjawiskiem kulturowym i jedyną tego rodzaju propozycją w kraju. Minione festiwale spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem.
Koncert galowy w amfiteatrze jest podsumowaniem imprez festiwalowych w mieście, w trakcie których oglądać można występy kapel, chórów oraz zespołów pieśni i tańca. W tym roku, z uwagi na panującą sytuację i obostrzenia, które obowiązywać będą w kolejnych miesiącach zarówno w naszym kraju jak i w krajach naszych gości z kresów, Festiwal odbędzie się z udziałem artystów z Litwy.

W PROGRAMIE:

7 sierpnia (sobota)
Skwer Jana Pawła II
godz. 10.00 - 16.00 prezentacje rękodzieła i malarstwa, kiermasz
godz. 10.00 - 22.00 Instalacja RzeczyViste czyli co zabierali ze sobą Polacy zsyłani na Sybir – Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

godz. 14.30 WIECZNY TUŁACZ - monodram kabaretowy w wykonaniu Stanisława Górki oparty na tekstach Mariana Hemara
Aktor prezentuje piosenki i monologi wybitnego poety i satyryka - „wiecznego tułacza”, który wyjechał ze Lwowa, by swym niezwyczajnym talentem wesprzeć scenki stołecznych kabaretów - Qui Pro Quo, Cyrulika Warszawskiego...

Amfiteatr nad Jeziorem Czos
godz. 17.00 KONCERT GALOWY wydarzenie biletowane
prowadzenie: Anna Adamowicz i Dariusz Bereski

8 sierpnia (niedziela)

Kościół Świętego Wojciecha
godz. 10.30 Uroczysta Msza Święta z udziałem zespołów kresowych

Skwer Jana Pawła II
godz. 11.30 – 15.00 Koncerty zespołów kresowych, prezentacje rękodzieła i malarstwa, kiermasz

Amfiteatr nad Jeziorem Czos
godz. 16.00 KONCERT ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ MARYNARKI WOJENNEJ RP
W programach koncertów Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej obok muzyki wojskowej i marynistycznej znajdują się wybitne dzieła muzyki światowej, w atrakcyjnym, współczesnym opracowaniu. W swoim dorobku Orkiestra posiada nagrody zdobyte na festiwalach i na konkursach, zarówno zbiorowo, jak też indywidualnie przez solistów instrumentalistów, zespoły kameralne oraz istniejące od 1982 roku big bandy. Ma na swoim koncie ponad 5000 tysięcy koncertów dla 5 milionów widzów i słuchaczy, przebyła ponad 75 tysięcy mil morskich na okrętach, a droga lądową już prawie milion kilometrów. Kapelmistrzem i dowódcą orkiestry jest kmdr ppor. Maciej Budziński.
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5