Wojciech Damięcki jednym z najlepszych "górali" wśród strażaków

2021-08-01 09:00:00 (ost. akt: 2021-07-31 09:53:55)
Wojciech Damięcki (na podium od lewej) ze srebrem Mistrzostw Polski

Wojciech Damięcki (na podium od lewej) ze srebrem Mistrzostw Polski

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Nie od dziś wiadomo, że dobra kondycja to bardzo ważny element służby funkcjonariuszy straży pożarnej. Wojciech Damięcki dba o nią jeżdżąc na rowerze górskim. I w dodatku robi to z sukcesami.
Za taki niewątpliwie można uznać medal zdobyty podczas niedawnych Mistrzostw Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Maratonie MTB. Zawody odbyły się 24 lipca wokół jeziora Miedwie w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie). Trasa maratonu liczyła 58 kilometrów oraz była bardzo dynamiczna i miała zróżnicowaną nawierzchnię.

Po ciężkiej i wyczerpującej rywalizacji i walce mł. ogn. Wojciech Damięcki reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie, zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski w kolarstwie górskim PSP 2021. Złoto zdobył wielokrotny Mistrz Polski na szosie i MTB - Adam Adamkiewicz z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Z kolei za plecami mrągowianina znalazł się Krzysztof Kominek z Komendy Powiatowej PSP w Szprotawie (województwo lubuskie). W podziale na kategorie Damięcki był drugi w kategorii M3. Pierwszy był Adam Adamkiewicz, a trzeci Mateusz Jegier z Komendy Miejskiej PSP w Opolu.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5