Motocyklowe klimaty na Pikniku Country

2021-07-23 13:39:13 (ost. akt: 2021-07-23 14:16:42)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Ciężko wyobrazić sobie Piknik Country w Mrągowie bez motocykli. Od kilku dni możemy je zobaczyć i usłyszeć na ulicach miasta. Festiwalowi towarzyszy również kilka motocyklowych wydarzeń.
Stowarzyszenie Miłośników Motocykli Zabytkowych KRUK przygotowało specjalnie na tę okazję wystawę zabytkowych jednośladów. Można ją będzie oglądać w sobotę 24 lipca w godz. 12.00 - 18.00 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Chopina 7.

- Zaprezentujemy swoje najciekawsze motocykle produkcji polskiej, niemieckiej, a także radzieckiej. Motocykle te będą w stanie oryginalnym, a także te, które każdy z nas odrestaurował własnoręcznie - zachęca Dariusz Kruk.

Wstęp na wystawę jest płatny. - Opłata jest dobrowolna i dowolnej wysokości, ale będziemy wdzięczni za każdy banknot - śmieją się motocykliści z "Kruka". - Pieniądze wykorzystamy na renowacje i naprawy zabytkowych motocykli oraz utrzymanie siedziby stowarzyszenia - dodają.

Coroczna Parada Country została niestety w tym roku odwołana z powodu pandemii. Mrągowscy motocykliści wzięli jednak sprawy w swoje ręce i skrzyknęli się na przejażdżkę. Start odbędzie się 25 lipca o godzinie 12.00 z parkingu przy ul.Giżyckiej (przy skręcie do Mrongoville). Przejazd będzie ulicami Królewiecką, Warszawską, Mrongowiusza, Okulickiego i Giżycką do Mrongoville. Skrzyżowania i ronda będą zabezpieczone przez policję żeby upłynnić przejazd.

Władze Mrągowa wraz z pasjonatami jednośladów zaproponowały alternatywę dla parady - Zlot Modern Cowboys. Impreza odbędzie się 25 lipca o godz. 12.30. W programie m.in. wybór Szeryfa i Szeryfki, wybór trzech motocykli z największym przebiegiem, Strawa Kowboja dla motocyklistów.

Wojciech Caruk


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5