Święto ceramików w Pieckach po raz trzeci

2021-07-22 18:00:00 (ost. akt: 2021-07-22 15:30:17)
Pandemia nie przeszkodziła w zorganizowaniu imprezy

Pandemia nie przeszkodziła w zorganizowaniu imprezy

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Do Piecek po raz trzeci zjadą pasjonaci ceramicznego rzemiosła z całego kraju. Festiwal Ceramiki coraz bardziej wpisuje się w kulturalny kalendarz regionu. Mimo ograniczeń związanych z pandemią impreza odbędzie się już trzeci raz z rzędu.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 lipca na terenie Muzeum Regionalnego im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach. Skąd wziął się pomysł, żeby artyści co roku spotykali się właśnie w tej miejscowości? - Moim marzeniem od dawna było zorganizowanie takiej imprezy. Kiedy objęłam stanowisko dyrektora domu kultury w Pieckach okazało się, że mam takie możliwości i przede wszystkim ludzi chcących mi w tym pomóc. Pani wójt dwa lata temu zaufała mi i pozwoliła na zorganizowanie pierwszej edycji - mówi Alicja Naworska - Kotelon, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury "Pegaz" w Pieckach.

Obrazek w tresci

- Czeka nas mnóstwo atrakcji, mnóstwo wydarzeń. Będzie aż 21 warsztatów z fantastycznymi, kreatywnymi ceramikami, ze zdunem i z garncarzami. Mamy mnóstwo pomysłów co tutaj zrobić, żeby wszyscy się u nas bardzo dobrze czuli. Będzie można dobrze zjeść, dobrze się bawić i kupić coś fantastycznego - zachęca dyrektor GOK-u.

Obrazek w tresci

Wśród warsztatów są m.in. małe rzeźby ceramiczne, projektowanie w ceramice, szkliwienie biskwitów do raku, toczenie na kole, lepienie glinianych kwiatów, mozaika ceramiczna, archeologia ceramiki. Nie zabraknie pokazów wypału Raku, a niewątpliwą ciekawostką będzie budowa pieca węgierskiego. Sobotni wieczór uatrakcyjnią swoimi występami lokalne zespoły - Pieckowianie i Wibramfon.

Inauguracja festiwalu w piątek, 23 lipca o godz. 14.00.

Wojciech Caruk


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5