Nowe ulgi dla mrągowskich przedsiębiorców

2021-07-23 08:00:00 (ost. akt: 2021-07-22 15:09:09)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę o zwolnieniu inwestorów od podatków od nowo wybudowanych nieruchomości. Mrągowski samorząd postanowił kolejny raz wspomóc lokalnych przedsiębiorców.
Przepisy tarczy antykryzysowej dały organom gminnym w całej Polsce możliwość uchwalenia pomocy dla przedsiębiorców w zakresie podatku od nieruchomości. Zwolnienia mogą być kierowane do określonej w uchwale grupy przedsiębiorców, którzy ponoszą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu wystąpienia pandemii Covid-19.

Mrągowscy radni w drodze uchwały postanowili wprowadzić zwolnienie z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, będących płatnikami podatku od nieruchomości, którzy realizują nowe inwestycje na terenie Miasta Mrągowa. Ulga obowiązuje w okresie dwóch lat.

- Takie rozwiązanie przyczyni się do pomocy przedsiębiorcom i myślę, że zachęci ich do powiększania swojej działalności w naszym mieście. Program ma na celu także wsparcie przedsiębiorców, którzy ponieśli straty z powodu pandemii – mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski.

To program pomocowy realizowany w ramach pomocy de minimis. Pomoc de minimis to specyficzny rodzaj wsparcia publicznego, obecny w wielu programach, z których mogą skorzystać polscy przedsiębiorcy. Jego koncepcja wywodzi się z założenia, że wsparcie o stosunkowo niskiej (dla państwa, niekoniecznie dla przedsiębiorcy) wartości nie jest w stanie naruszyć konkurencji na rynku. 

Jakiś czas temu mrągowski samorząd zdecydował się także pomóc przedsiębiorcom branży gastronomiczno-hotelarskiej i zwolnił ich z części opłaty koncesyjnej za alkohol.

Sylwia Szumacher2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5