Nasi "kręcą się" po całej Polsce

2021-07-08 10:00:00 (ost. akt: 2021-07-08 07:48:36)

Autor zdjęcia: Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe

KOLARSTWO || Specjaliści od dwóch kółek nie mają powodów do narzekań. Po zeszłorocznej "suszy" startowej, ich obecny sezon jest wypełniony zawodami po brzegi. W miniony weekend "kręcili" na dwóch imprezach, a już w najbliższy weekend powalczą znów w Mrągowie.
W minioną niedzielę, 4 lipca, ciekawą rywalizację terenową jednośladów obserwować można było na mrągowskiej Górze Czterech Wiatrów. Wszystko za sprawą dość kameralnej odsłony cyklu Family Cup. Organizatorzy przygotowali szereg wyzwań dla różnych kategorii wiekowych. W swych grupach najlepsi okazali się Barbara Mroczkowska, Idzi Kwiatkowski, Wiktoria Bełbot, Wiktor Schillo, Głogowski Szymon, Katarzyna Weber, Wojciech Damięcki, Dawid Łosowski, Andrzej Piasecki i Ryszard Saługa.

Na liście startowej — tradycyjnie — nie brakowało m.in. podopiecznych Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Popularne "Dziki" jednak, jak się okazało, podzieliły swe siły. Jedni godnie strzegli honoru powiatu u siebie, inni wyruszyli do odległego Walimia, gdzie odbył się wyścig Grand Prix MTB XCO. Co ciekawe, impreza stanowiła również etap eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (kat. junior młodszy).

— Obsada, jak to zawsze w Walimiu, na najwyższym poziomie. Trasa fantastyczna i "dopieszczona" jak chyba żadna inna w kraju — komentowali na gorąco nasi kolarze. Starcie z polską czołówką nie było łatwe. Po odbytym niedawno zgrupowaniu byli jednak pewni siebie i... nie zawiedli.

W kategorii żak srebro "wykręcił" Wiktor Kajetaniak. "Dziki" poszalały również w kategorii młodzik: Karol Balcerczyk był 7., Marcel Skrocki 17., Patryk Sobociński 28., a Patryk Okrągły 29.

Maciej Parzych, jedyny reprezentant MSR startujący w niesamowicie mocno obsadzonej kategorii junior młodszy, uzyskał 34. miejsce. — To dobry wynik, stopniowo poprawia swoje rezultaty — słyszymy w szeregach "Dzików".

A już w najbliższy weekend, 10-11 lipca, kolarze z najróżniejszych stron Polski znów odwiedzą nasz powiat. Po udanej, 3. odsłonie cyklu Milko Mazury MTB (która odbyła się w Mikołajkach), rywalizacja tym razem przeniesie się do Mrągowa.

Bazę wyścigu stanowić będzie Miasteczko Sportowe zlokalizowane w Bike Park Poręby. Organizatorzy określili trudność każdej z tras na "4" (w pięciostopniowej skali). Zgodnie z tradycją nie zapomniano o najmłodszych, których znaczna część ścigać się będzie w centrum miasta, bezpośrednio na promenadzie przy mrągowskim molo (junior strider racing). Starsi staną w szranki na 4,2-kilometrowej pętli (przewyższenie 160 m). Uczestnicy będą pokonywali ją różną liczbę razy, w zależności od kategorii (PRO — 7 rund, EXPERT — 5 rund, HOBBY — 3 rundy, FUN — 1 runda).

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5