Zawodnicy Bazy znów na podium

2021-06-21 19:00:00 (ost. akt: 2021-06-21 16:59:32)

Autor zdjęcia: archiwum Bazy Mrągowo

"Deskarze” z Zespół Oświatowo Sportowy "Baza" nie zwalniają tempa. W miniony weekend wzięli udział w regatach o Puchar Burmistrza Pucka w klasie Formuła Foil i zajęli czołowe miejsca.
– Na starcie stanęło 65 zawodników z całej Polski – relacjonuje Tomasz Stefański, trener deskarzy w mrągowskiej "Bazie". - Trzy dni regat w wyśmienitych warunkach wietrznych pozwoliły rozegrać 18 zaplanowanych wyścigów. Dwóch zawodników reprezentujących barwy Klubu Sportowego "Baza" Mrągowo stanęło na podium.

W klasie Formuła Foil 8.0 drugie miejsce zajął Aleksander Żyłka! W tej samej kategorii 7 miejsce zajął Bartosz Ruszczyk. W kategorii Formuła Foil 7.0 również na drugim stopniu podium stanęła Maja Cituk, ulegając tylko zawodniczce z Sopotu.

Dla mrągowskich windsurferów był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Formule Foil, które za tydzień odbędą się również w Pucku.
– Będzie to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia w nowej klasie i mimo, że nie dysponujemy najlepszym sprzętem, zawodnicy będą mieli okazję wystartować i powalczyć w obsadzie międzynarodowej – dodaje Stefański.

Źródło: www.mragowo.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5