Trzy osoby zatrzymane w sprawie pożaru łodzi na jeziorze Śniardwy

2021-06-09 12:15:30 (ost. akt: 2021-06-09 12:43:47)
Zabezpieczona spalona łódź

Zabezpieczona spalona łódź

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Mamy nowe informacje dotyczące wczorajszego pożaru łodzi na jeziorze Śniardwy. Policjanci z Pisza zatrzymali w tej sprawie trzy osoby.
Do zdarzenia doszło 8 czerwca po godz. 16.00 w pobliżu wyspy Czarci Ostrów. Na łodzi przebywało pięciu mężczyzn w wieku od 50 do 67 lat. Byli to mieszkańcy Poznania i okolic oraz jeden mieszkaniec Mikołajek.

- Płynęli do miejscowości Okartowo. W pewnym momencie zabrakło im paliwa. Zadzwonili po pomoc do znajomego z Mikołajek, który dowiózł im benzynę. Dolewając paliwo do zbiornika na pokładzie motorówki wybuchł pożar. Najprawdopodobniej doszło zapłonu i wybuchu łodzi - mówi nadkomisarz Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

W wypadku ucierpiało czterech żeglarzy. Z pomocą ruszyli inni żeglarze oraz służby ratunkowe, m.in. MOPR Mikołajki, karetka wodna z Kamienia oraz OSP Mikołajki. Jeden z poszkodowanych został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Ełku, drugiego przewieziono ambulansem do szpitala w Piszu. - Po udzieleniu pomocy medycznej pozostałym poszkodowanym policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3 - informuje nadkom. Szypczyńska.

Szczegóły wypadku ustala policja. W akcji ratunkowej uczestniczyli również strażacy JRG Mrągowo, JRG Pisz, OSP Ruciane-Nida oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.


car


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5