Staruszek odjechał na strażacką "emeryturę" [ZDJĘCIA]

2021-06-11 16:00:00 (ost. akt: 2021-06-11 10:44:38)
52-letni mercedes ma już nowego właściciela

52-letni mercedes ma już nowego właściciela

Autor zdjęcia: Justyna Bahr / UG Mrągowo

Po 25 latach służby w jednostkach OSP Gminy Mrągowo na strażacką emeryturę przeszedł samochód Mercedes Benz LA 710.
Jego nabywcą został właściciel Mercedes Club Mrągowo Alfred Siwik. Strażacki Mercedes wzbogaci kolekcję zabytkowych pojazdów, które znajdują się już w garażach mrągowskiego pasjonata aut zabytkowych.

Fot. Justyna Bahr / UG Mrągowo

– Ten samochód służył z powodzeniem najpierw w jednostce OSP Użranki, a następnie w OSP Wyszembork. Teraz, wspólnie z Radą Gminy Mrągowo podjęliśmy decyzję o jego sprzedaży i zakupie nowszego pojazdu dla strażaków z Wyszemborka – mówi Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo. – Cieszę się, że pojazd traktowany przez nas z ogromnym sentymentem, trafił w godne miejsce, w którym widać ogromny szacunek do historii motoryzacji.

Fot. Justyna Bahr / UG Mrągowo

Środki uzyskane ze sprzedaży samochodu, w całości trafią na poczet zakupu nowszego pojazdu do jednostki OSP Wyszembork.

Fot. Justyna Bahr / UG Mrągowo

Pochodzący z 1969 roku samochód Mercedes Benz LA 710 trafił do Gminy Mrągowo w połowie lat 90-tych, z niemieckiego Bielefeld, gdzie służył w jednej z tamtejszych jednostek ochotniczych. Był to pierwszy samochód strażacki sprowadzony z zagranicy dla jednostek OSP na naszym terenie, co wówczas stanowiło spore wydarzenie. Najpierw służył w jednostce OSP Użranki, a od 2015 roku w OSP Wyszembork. Samochód służył strażakom do akcji ratowniczo-gaśniczych, ale był także nie lada atrakcją podczas wielu imprez na terenie gminy i miasta Mrągowo. Z pewnością jeszcze nie raz zobaczymy go na naszym terenie.

Źródło: Gmina Mrągowo


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5