Piotr Myszka popłynął po złoto Pucharu Świata

2021-06-07 16:16:04 (ost. akt: 2021-06-07 16:52:49)
Piotr Myszka "płynie" już myślami w kierunku Tokio

Piotr Myszka "płynie" już myślami w kierunku Tokio

Autor zdjęcia: Robert Hajduk

Pochodzący z Mrągowa Piotr Myszka prezentuje znakomitą formę przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. 6 czerwca "zgarnął" w Holandii złoto Pucharu Świata.
Zawody odbyły się od 3 do 6 czerwca w holenderskim Medemblik. Mrągowianin startował w klasie RS:X. Przed ostatnim wyścigiem Medal Race nasz zawodnik był drugi ustępując liderowi - Włochowi Mattii Camboni - o jeden punkt. — Na początku wyścigu było dużo emocji ale ostatecznie na metę wpłynąłem jako drugi i w generalnej klasyfikacji awansowałem na pierwsze miejsce — cieszy się Piotr Myszka. Finałowy wyścig był podwójnie punktowany, więc Polakowi wystarczyło, że na metę przypłynie przed swoim włoskim rywalem. Camboni dotarł na metę szósty i w klasyfikacji generalnej musiał zadowolić się srebrem. Brąz trafił do Hiszpana Angelo Granda.

Podczas zawodów przeprowadzono 11 wyścigów. W ośmiu z nich Piotr Myszka przypływał w pierwszej trójce. Najgorszy jego wynik to 17 miejsce. To był ostatni sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Myszka uważany jest za jednego z faworytów do medali. Już 17 czerwca wyjedzie na dwutygodniowe zgrupowanie przygotowawcze do Hiszpanii. Wyjazd do Japonii na olimpiadę zaplanowany jest na 8 lipca.

Pochodzący z Mrągowa Piotr Myszka obecnie pływa w barwach klubu AZS AWFiS Gdańsk

car


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5