Anna, Małgorzata i Dominika wciąż wśród najlepszych w Polsce

2021-05-06 08:00:00 (ost. akt: 2021-05-06 07:43:44)

Autor zdjęcia: Patrycja Langer

KAJAKARSTWO || Blisko 400 najlepszych polskich kajakarzy stawiło się w Wałczu na Pucharze Polski. Tradycyjnie solidny start odnotowały zawodniczki pochodzące z Mrągowa.
Okołowirusowe "zawirowania" oraz przerwa zimowa sprawiły, że Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Seniorów były wyczekiwane w sposób szczególny. Niskie temperatury, silny wiatr czy śnieg i grad przeplatające się z niezbyt śmiałym ostatnio słońcem...

Nic nie zdołało ostudzić zapału kajakarzy z aż 43 klubów. I nic w tym dziwnego, bo zawody stanowiły ważne "sito" przy selekcji kandydatów do reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe (zbliżają się m.in. mistrzostwa świata oraz mistrzostwa Europy). Rywalizacji skrupulatnie przyglądali się szkoleniowcy kadry orz członkowie władz Polskiego Związku Kajakowego.

Kolejne złoto do bogatej kolekcji wywalczyła Anna Puławska z Mrągowa. Wielokrotna medalistka mistrzostw świata była najlepsza w "jedynce" na dystansie 500 m (1:52,97). W wyścigu na 100 metrów zgarnęła brąz.

Z dobrej strony zaprezentowała się także jej siostra bliźniaczka Małgorzata, a także Dominika Putto (jeszcze niedawno Włodarczyk — gratulujemy i życzymy szczęścia na nowej drodze życia!). Utalentowane mrągowianki tym razem jednak nie zdołały wpłynąć do strefy medalowej.

Przed polskim kajakarstwem jednak jeszcze niejedno wyzwanie. Najbliższe — kolejna odsłona Pucharu Świata — będzie miało miejsce od 12 do 16 maja w węgierskim Szeged.

***Wszystkie trzy utalentowane zawodniczki, choć pochodzą z Mrągowa, reprezentują barwy klubów z innych stron Polski. Ania pływa pod banderą AZS AWF Gorzów Wielkopolski, Małgorzata — Posnanii Poznań, zaś Dominika — Zawiszy Bydgoszcz.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5