Początek budowy kompleksu sportowego w Marcinkowie już w maju

2021-04-29 18:00:58 (ost. akt: 2021-04-29 19:16:20)
Umowa na budowę już została podpisana

Umowa na budowę już została podpisana

Autor zdjęcia: Gmina Mrągowo

Po Szestnie przyszedł czas na Marcinkowo. Już niedługo ruszy tam budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej.
Jak informują władze gminy,w ramach inwestycji mają powstać m.in. dwa boiska. Jedno będzie ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przeznaczone do gry w piłkę nożną. Drugie będzie miało charakter wielofunkcyjny i nawierzchnię poliuretanową. Oprócz tego powstanie bieżnia do biegu na 60 m, skocznia do skoku w dal oraz ciągi komunikacyjne.

W godzinach pracy szkoły będą się na tym obiekcie odbywały lekcje wychowania fizycznego. W pozostałym czasie będą mogli z niego korzystać mieszkańcy.

Umowa z wykonawcą została już podpisana przez Piotra Piercewicz - Wójta Gminy Mrągowo oraz Alicję Maźnio, reprezentującą firmę Panorama Obiekty Sportowe. Wartość podpisanej umowy to blisko 1,34 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz budżetu Gminy Mrągowo. Inspektorem nadzoru tej inwestycji został Mariusz Piórkowski.

Prace mają rozpocząć się już w maju, a oddanie inwestycji do użytkowania nastąpi najpóźniej za rok. - Marcinkowo oraz sama szkoła długo czekały na obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia i wierzę, że ta inwestycja spełni oczekiwania mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, byśmy dziś mogli się cieszyć z podpisania umowy i rozpoczęcia inwestycji - mówi Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo.

Szkoła Podstawowa w Marcinkowie, to kolejna gminna placówka, która doczeka się niedługo nowego zaplecza sportowego. W kwietniu podpisano również umowę na budowę hali przy Szkole Podstawowej w Szestnie. UMOWA NA HALĘ SPORTOWĄ W SZESTNIE PODPISANA

red.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5