Młodzież wspiera mrągowskich restauratorów

2021-04-29 12:45:50(ost. akt: 2021-04-29 14:43:08)

Autor zdjęcia: Hubert Lenkiewicz

Młodzi mrągowianie postanowili wesprzeć lokalną gastronomię. W ramach wolontariatu wykonują zdjęcia lokali, które zostaną później wykorzystane do promowania kulinarnego oblicza Mrągowa.
Od dwóch lat Biblioteka Miejska im. Wacława Gołowicza w Mrągowie organizuje warsztaty fotografii reportażowej dla młodzieży. Dzięki warsztatom młodzi ludzie poznają techniki fotografii i biorą udział w licznych wystawach.

Młodzi pasjonaci fotografii postanowili dołączyć do projektu ,,Piknikuj w Mrągowie, odkryj smaczną stronę Mrągowa”. Inicjatywa zrodziła się dzięki Urzędowi Miejskiemu oraz Stowarzyszeniu Lokalnej Organizacji Turystycznej ,,Ziemia Mrągowska”. W przedsięwzięciu udział bierze cała mrągowska gastronomia oraz twórca marki Good Lookin Food - mrągowianin Edwarda Trzeciakiewicza, który specjalizuje się w fotografii kulinarnej.

Młodzi mrągowianie poprzez wykonanie zdjęć restauracjom i potrawom, chcą uatrakcyjnić turystykę kulinarną na Mazurach i stworzyć dzięki temu gastronomiczną wizytówkę Mrągowa. Z powodu pandemii młodzież bierze udział w sesjach fotograficznych jedynie w dwuosobowych grupach.

Sylwia Szumacher

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5