Remont budynku przedszkola w Warpunach rozpoczęty

2021-04-28 08:20:24(ost. akt: 2021-04-28 08:41:54)
Przedszkole czekało na remont kilka dobrych lat

Przedszkole czekało na remont kilka dobrych lat

Autor zdjęcia: Gmina Sorkwity

Niepubliczne Przedszkole przy ul. Wolności 3 w Warpunach, w gminie Sorkwity będzie miało nowy dach.
Rozpoczęły się prace budowlane związane z modernizacją i remontem dachu budynku przedszkola. Ekipa budowlana ma za zadanie przebudować część dachu oraz wyremontować pokrycie dachowe i komin.

– Kilka lat czekaliśmy na ten remont. Miał się on odbyć już w ubiegłym roku, lecz zeszłoroczny budżet nie pozwolił nam na to. Słyszeliśmy o przetargu, który zakończył się pod koniec marca tego roku, lecz złe warunki pogodowe uniemożliwiły rozpoczęcie prac budowlanych - mówi Agnieszka Czamara, dyrektor Niepublicznego Przedszkola ,,Krasnale’’ w Warpunach. - W poniedziałek, 19 kwietnia ruszył w końcu długo wyczekiwany remont. Obecnie do przedszkola uczęszcza 47 dzieci i nie widzę przeszkód, by dzieci nie mogły chodzić do szkoły podczas remontu, gdyż do budynku prowadzą trzy osobne wejścia – dodaje.

Głównym celem projektu jest dostosowanie infrastruktury do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym, poprawa warunków przebywania dzieci i prowadzenia zajęć w przedszkolu oraz zwiększenie bezpieczeństwa pobytu dzieci w przedszkolu.
Inwestycja współfinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 120 000,00 zł. Ogólna wartość inwestycji wynosi 166 000,00 zł.

Sylwia Szumacher


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5