Posucha w okręgówce. Punkty tylko w Fali i u "Minisów"

2021-04-27 09:48:00 (ost. akt: 2021-04-27 09:55:14)
Żagiel uległ (2:1) do niedawna ostatniej w tabeli Cresovii

Żagiel uległ (2:1) do niedawna ostatniej w tabeli Cresovii

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || Trzy porażki, dwa triumfy i pauza — to bilans poczynań naszych piłkarzy występujących od okręgówki po b-klasę. Kto się wzbogacił, a kto ma kolejkę w plecy?
Niestety próżno szukać punktów w klasie okręgowej. Zawiódł i Żagiel Piecki (12. miejsce w tabeli), i Kłobuk Mikołajki (15.). Solidarność przejawia się także poprzez fakt, że obie nasze reprezentacje początkowo prowadziły.

W zasadzie niewiele wskazywało na to, że piecczanie mogą mieć problem z ostatnią wówczas w tabeli Cresovią Górowo Iławeckie. Gdy w 15. minucie wynik spotkania otworzył niezawodny Marcin Spirydon, zdawało się, że 3 "oczka" są już w kieszeni. Po zmianie stron rywale odpowiedzieli jednak dwukrotnie. Wygrali (2:1) i odbili się od dna okręgówki...

...do którego niebezpiecznie zbliżył się Kłobuk (15.). Ekipa z Mikołajek rozpoczęła wyjazdowy bój z Vęgorią Węgorzewo w sposób najlepszy z możliwych. Ledwie 2 minut potrzebował Kacper Plona, by dać swej drużynie prowadzenie. Dalsza część pojedynku należała jednak do gospodarzy, którzy przed końcowym gwizdkiem zaktualizowali tablicę wyników na... 5:1.

Szczebel ligowy niżej, w klasie A, z solidnej strony zaprezentowała się Fala Warpuny (obecnie 10. w tabeli), która pokonała w Piszu miejscowego Mazura (1:2). Na listę strzelców wpisali się Paweł Nowicki i Mateusz Omieljanczuk.

Wiele emocji dostarczyli kibicom i piłkarze występujący w "Serie B". Rozstrzelał się zwłaszcza Mini Soccer Academy (4. w tabeli), który zmiótł z murawy Szansę Reszel. W zakończonym triumfem spotkaniu (6:1) snajperskim kunsztem popisał się zwłaszcza Nałysnyk (x4), a po jednym trafieniu dorzucili od siebie Szymanowski i Kitor.

Minioną kolejką nie zdołały "podskoczyć" i 8. w stawce Juksty Muntowo (porażka 1:2 z GKS II Szczytno) oraz 9. Salęt Boże (pauza).

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 1 maja: Żagiel Piecki - DKS Dobre Miasto (16:00), MKS Jeziorany - Kłobuk Mikołajki (16:00), 2 maja: Wałpusza 07 Jesionowiec - Fala Warpuny (17:00), Salęt Boże - Warmianka Bęsia (16:00), Tempo II Ramsowo/Wipsowo - Mini Soccer Academy Mrągowo (14:00), Juksty Muntowo - Pogoń Ryn (17:00).

Kamil Kierzkowski

Obrazek w tresci

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5