Weekend na drogach powiatu mrągowskiego

2021-04-26 15:45:14 (ost. akt: 2021-04-26 16:43:03)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Od 23 do 25 kwietnia policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 8 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Byli wzywani do 110 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 25 nietrzeźwych kierujących. Do kilku zdarzeń doszło również na drogach powiatu mrągowskiego.
Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 23 kwietnia po południu w Mrągowie na rondzie Kresowiaków. - Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca opla poruszający się od ulicy Mrongowiusza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy fiata w efekcie czego uderzył w niego. Następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy, skrzynkę elektryczną i znak drogowy - mówi asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Badania lekarskie wykazały, że na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Niedługo po tym zdarzeniu na ul. Wojska Polskiego również zderzyły się dwa osobowe auta. Tam również skończyło się na kolizji.

Fot. KPP Mrągowo

24 kwietnia ok. godz. 7.00 na trasie Muntowo - Zalec (gm. Mrągowo) kierująca hyundaiem kobieta z nieznanych dotąd przyczyn na łuku drogi zjechała z jezdni, a następnie dachowała w przydrożnym rowie. Kierująca trafiła na badania do szpitala. Na szczęście wyszła z tego bez poważniejszych obrażeń. Kobieta była trzeźwa.

Tego samego dnia po godz. 12.00 doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem w Macharach (gm. Piecki). - Kierująca mercedesem zjechała na przeciwległy pas ruchu, przejechała przez chodnik, po czym uderzyła w przydrożne drzewa - informuje asp. Kulig. Kobieta z obrażeniami twarzoczaszki trafiła do szpitala. Policjanci ustalili, że była trzeźwa, jednak nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

car


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5