Serca czekają na nakrętki

2021-04-23 11:37:06(ost. akt: 2021-04-23 12:07:28)
Przy gminnych szkołach stanęły łącznie cztery czerwone serca

Przy gminnych szkołach stanęły łącznie cztery czerwone serca

Autor zdjęcia: Miasto Mikołajki

W gminie Mikołajki przypadający 22 kwietnia Dzień Ziemi był okazją do postawienia kilku metalowych serc na plastikowe nakrętki.
Czerwone pojemniki ustawiono przy wszystkich gminnych szkołach - w Mikołajkach, Baranowie, Woźnicach i Olszewie. Znajdują się one w ogólnodostępnych miejscach, dzięki czemu każdy zainteresowany może wyrzucić niepotrzebne nakrętki. Okazją do przeprowadzenia tej akcji 22 kwietnia, był Dzień Ziemi.

- Zachęcamy mieszkańców do wspólnego pozbywania się plastiku z naszej pięknej gminy. Wrzucając nakrętkę do wielkiego serca nie tylko sprzyjasz ekologicznej edukacji i przyczyniasz do ochrony środowiska ale też włączasz w akcje charytatywne - zachęca Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. - Szczególnie chcemy zachęcić młodych ludzi do segregacji odpadów - dodaje Jakubowski.

Fot. Miasto Mikołajki

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji o charakterze charytatywno-ekologicznym. W taki sposób można pomóc potrzebującym osobom, jednocześnie dbając o środowisko. Do metalowych serc można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, zarówno po produktach spożywczych, jak i po chemii gospodarczej.

car

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5