Podsumowujemy piłkarski weekend

2021-04-19 08:24:27(ost. akt: 2021-04-19 10:36:02)

Autor zdjęcia: pixabay.com,

17 i 18 kwietnia do rywalizacji ponownie stanęły drużyny piłkarskie z Warmii i Mazur. Również przedstawiciele powiatu mrągowskiego walczyli o punkty w IV lidze, klasie okręgowej, A-klasie i B-klasie. Niestety nie wszyscy mogli rozegrać swoje mecze.
IV liga

Nasz jedyny przedstawiciel na tym szczeblu rozgrywek umacnia się na pozycji wicelidera. Tym razem plany mrągowian na zdobycie kompletu punktów próbowali pokrzyżować zawodnicy Polonii Lidzbark Warmiński. Na szczęście skończyło się tylko na próbach. Do starcia obu drużyn doszło 17 kwietnia w Mrągowie. Drużyna z Lidzbarka również znajduje się w czołówce tabeli, więc wielu kibiców mówiło o tym spotkaniu jako o "meczu na szczycie. Mrągowia wyszła na murawę zdeterminowana, żeby zakończyć tę rywalizację na swoją korzyść. Dlatego już na przerwę nasi schodzili prowadząc 2:0 dzięki celnym strzałom Piotra Wypniewskiego (38') i Piotra Błędowskiego. W 63' było już 3:0 po golu Mahamadou Baha. Goście próbowali zmniejszyć rozmiary porażki. W 83' udało im się zdobyć kontaktową bramkę. Jednak 5 minut później zwycięstwo Mrągowii przypieczętował ponownie Bah. Mrągowia Mrągowo - Polonia Lidzbark Warmiński - 4:1 (2:0).

Podopieczni Mariusza Niedziółki umacniają się na drugiej pozycji w czwartoligowej tabeli. Nad trzecim Motorem Lubawa mają już 9 punktów przewagi, a do liderującego Mamry Giżycko tylko 2 punkty straty.

Kolejny mecz Mrągowia rozegra 25 kwietnia na wyjeździe. Rywalem będzie odwieczny rywal "zza miedzy" - Granica Kętrzyn.

Klasa okręgowa

17 kwietnia Żagiel Piecki podejmował u siebie jedną z czołowych drużyn tego szczebla rozgrywek - Orlęta Reszel. Już pierwsza połowa kończyła się wynikiem 0:2 dla gości. W 70' kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Spirydon, przedłużając swoje nadzieje na uratowanie choćby jednego punktu. Jednak tuż przed końcem meczu rozwiał je ostatecznie zawodnik drużyny gości. Żagiel Piecki - Orlęta Reszel - 1:3 (0:2).

Po 21. kolejce Żagiel Piecki w ligowej tabeli jest jedenasty. Kolejny mecz pieckowianie rozegrają 25 kwietnia w Górowie Iławeckim z zajmującą ostatnią pozycję Cresovią.

Cenne punkty zdobył walczący o utrzymanie Kłobuk Mikołajki, pokonując na własnym boisku dużo wyżej notowanego rywala - Czarnych Olecko. Już pierwsza połowa pokazała, że będzie to wyrównany i ciekawy mecz. Jednak pierwsi celny strzał zaliczyli goście w 28 minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1. To jednak nie podcięło skrzydeł Kłobukowi. Na murawę po przerwie zawodnicy wrócili jeszcze bardziej zdeterminowani. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wyrównującą bramkę na samym początku drugiej części meczu zdobył Bartłomiej Zacharewicz. Gola na wagę trzech puntów strzelił w 76' Kacper Plona. Kłobuk Mikołajki - Czarni Olecko - 2:1 (0:1).

Drużyna z Mikołajek zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli. 24 kwietnia Kłobuk zagra w Węgorzewie z Vęgorią.

A-klasa

Niestety Fala Warpuny zaliczyła kolejną z rzędu porażkę. Tym razem na boisku w Zyndakach uległa Ronie 03 Ełk 0:2. Obecnie nasz jedyny reprezentant w A-klasie zajmuje 10 miejsce. Okazji do poprawy sytuacji zawodnicy z Warpun poszukają 25 kwietnia w Piszu z dużo wyżej notowanym Mazurem.

B-klasa

Mini Soccer Academy zaliczył "wyjazdowy" mecz... w Mrągowie. Gospodarzem spotkania rozegranego 17 kwietnia przy ul. Mrongowiusza był CWKS 2020 Lamkowo. Mrągowskie boisko jednak bardziej tego dnia służyło "gościom". Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się dwukrotnie już na początku spotkania Marcin Haponik. W 34' minucie było już 0:3 po strzale Jana Szymanowskiego. Po przerwie padły kolejne gole. W 68' minucie kolejny celny strzał zaliczył Szaymanowski. Wynik w doliczonym czasie gry przypieczętował Andrzje Kitor. CWKS 2020 Lamkowo - Mini Soccer Academy Mrągowo - 0:5 (0:2).

Mrągowianie zajmują czwarte miejsce w tabeli B-klasy. 25 kwietnia będa podejmować na swoim boisku Szansę Reszel.

Niestety z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej nie doszło do rywalizacji Juksty Muntowo - Salęt Boże. Mecz został przełożony na 3 czerwca. 25 kwietnia Juksty poszukają punktów na boisku w Olszynach, gdzie zagrają z rezerwami GKS-u Szczytno. Salęt Boże w najbliższy weekend pauzuje.