Jechał "szesnastką" na podwójnym "gazie"

2021-04-14 16:49:25 (ost. akt: 2021-04-14 10:24:28)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

Niestety wciąż nie brakuje kierowców, którzy decydują się usiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Często takie zachowanie ma tragiczne skutki. Dlatego policjanci są bezwzględni w karaniu nieodpowiedzialnych kierujących. Przekonał się o tym 38-letni kierowca pojazdu dostawczego.
"Po całej drodze, lewym pasem, prawym pasem jedzie biały dostawczak”. Takie zgłoszenie otrzymał 12 kwietnia po godz. 8.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji. Według informacji zgłaszającego auto miało jechać krajową "szesnastką" w kierunku Mrągowa. Świadek przekazał numery rejestracyjne i dokładnie opisał pojazd.

Do zatrzymania doszło na ul. Olsztyńskiej w Sorkwitach. Funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. 38-letni kierowca miał 1,66 promila alkoholu w organizmie. W konsekwencji tego dnia mężczyzna stracił prawo jazdy, a auto przekazano trzeźwej osobie.

- Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata - informuje asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. - Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych - dodaje policjantka.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5