Weekend na drogach powiatu mrągowskiego pod znakiem pijanych kierowców

2021-04-12 20:01:29 (ost. akt: 2021-04-12 20:26:46)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W trakcie minionego weekendu, od policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 4 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 7 zostało rannych. Byli wzywani do ponad 110 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili blisko 40 nietrzeźwych kierujących. Niestety nie brakowało ich na drogach naszego powiatu.
Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

W piątek, 9 kwietnia po godz. 20:00 kierująca osobówką, jadąca na trasie Wymysły – Szestno w kierunku Mrągowa, zwróciła uwagę na nieoświetlonego rowerzystę, który jechał tzw. szlaczkiem. Kobieta obawiając się o życie mężczyzny uniemożliwiła mu dalszą jazdę i wezwała na miejsce policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali pod wskazany adres potwierdzili przypuszczenia kobiety. Rowerzysta miał 2 promile alkoholu w organizmie i ta podróż na pewno nie była dla niego bezpieczna.

W sobotę po godz. 19:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego BMW 5. Już w rozmowie z nim funkcjonariusze wyczuli, że 23-latek pił wcześniej alkohol. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło ten stan. Mężczyzna miał blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalono, że w 2019 roku Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez najbliższe 3 lata.

Kolejny amator jazdy za kierownicą po alkoholu, został ujęty przez świadków w niedzielę po godz. 14:00 w pobliżu „Orlika” przy ul. Żołnierskiej w Mrągowie. Świadkowie zauważyli, jak 26-latek kierując osobową skodą, niekontrolowanymi ruchami powoduje zagrożenie w ruchu drogowym dla osób znajdujących się w pobliżu. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na wskazane miejsce ustalili, że mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Tego dnia stracił prawo jazdy.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5