Mrągowski MOPS ruszył ze wsparciem dla seniorów

2021-04-12 09:11:28 (ost. akt: 2021-04-12 09:37:09)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Urzędem Miejskim zachęcają osoby starsze z całego Mrągowa do skorzystania ze wsparcia w ramach realizowanego programu ,,Wspieraj seniora”. Jest on skierowany do osób powyżej 70. roku życia, którzy pozostają w domu w związku z ryzykiem zakażenia Covid-19.
Seniorzy w wieku 70+ otrzymają pomoc polegającą na dostarczeniu zakupów obejmujących podstawowe artykuły podstawowej potrzeby, w tym art. spożywcze oraz środki higieny osobistej, dostarczeniu leków oraz załatwieniu drobnych spraw urzędowych. W niektórych przypadkach z programu mogą także skorzystać seniorzy poniżej 70 lat, którzy z powodu zagrożenia Covid -19 nie mogą zrealizować swoich niezbędnych spraw ze względu na zły stan zdrowia czy sytuację rodzinną.

- Z powodu pandemii osoby starsze boją się wychodzić z domu, gdyż są one najbardziej narażone na działanie Covid -19. Z pomocą przyszedł więc program ,,Wspieraj seniora”, który jest realizowany w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów na rok 2021 – mówi Monika Oleszkiewicz- Adamska, dyrektor MOPS w Mrągowie. - Celem programu jest wsparcie seniorów z naszego miasta, którzy z powodu epidemii postanowili zostać w domu. Wystarczy, że senior skontaktuje się z nami telefonicznie i powiadomi nas czego potrzebuje, a my zorganizujemy dla niego pomoc - dodaje.

Bezpośrednim realizatorem Programu w imieniu Gminy Miasto Mrągowo jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Osoby, które chcą skorzystać z Programu mogą kontaktować się z numerem infolinii: 22 505 11 11 bądź bezpośrednio z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mrągowie pod numerem tel. 89 741 34 42.

red.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5