Święta na drogach powiatu mrągowskiego pod znakiem promili

2021-04-06 12:33:40 (ost. akt: 2021-04-06 12:55:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

W świąteczny długi weekend od 2 do 5 kwietnia na drogach Warmii i Mazur doszło do 5 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 7 osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali również 142 kolizje i zatrzymali 38 nietrzeźwych kierujących. Niestety jeżdżących na podwójnym "gazie" nie brakowało również na drogach powiatu mrągowskiego.
W piątek, 2 kwietnia po godzinie 14.00 mrągowscy policjanci otrzymali informację o kierowcy ciężarowego mercedesa, który może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej na ulicy Kolejowej w Mrągowie. Wtedy potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W konsekwencji mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy. Tego dnia stracił też prawo jazdy i będzie odpowiadać za popełnienie przestępstwa.

Tego samego dnia przed godziną 15.00 doszło do zdarzenia drogowego w Choszczewie. Tam jak policjanci ustalili, rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu fordem mondeo i w konsekwencji uderzył jednośladem w bok auta. Szybko wydała się też przyczyna nieprawidłowego manewru rowerzysty. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W świąteczny poniedziałek, 5 kwietnia po godzinie 6.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Wojska Polskiego w Mrągowie kierowcę forda focusa. Już w rozmowie podczas legitymowania dało się wyczuć, że kierowca nie jest trzeźwy. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Tym samym popełnił przestępstwo, za które odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5