Mrągowski Sztab WOŚP ostatecznie rozliczony

2021-03-31 16:00:00(ost. akt: 2021-03-31 16:24:55)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

31 stycznia w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kilka dni temu Jerzy Owsiak poinformował o pobiciu kolejnego rekordu. Ostateczne rozliczenie otrzymał też sztab działający przy Mrągowskim Centrum Kultury.
W tym roku WOŚP grała pod hasłem „Finał z głową. Laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy”. W powiecie mrągowskim zarejestrowane były trzy Sztaby 29. Finału WOŚP - w Mrągowie, Pieckach i Mikołajkach.

Niestety w tym roku z przyczyn pandemicznych zabrakło koncertów czy innych wydarzeń z udziałem publiczności. Niektórzy do ostatniej chwili obawiali się czy planowany wcześniej na 10 stycznia, a przesunięty na ostatnią styczniową niedzielę 29. Finał w ogóle się odbędzie. Sztaby jednak przygotowywały się do tego wydarzenia również pod kątem covidowych obostrzeń.

29 marca nastąpił moment kulminacyjny tegorocznego finału. Jurek Owsiak poinformował, że w tym roku zebrano łącznie 210 813 830,10 zł. Oficjalne rozliczenie kilka dni temu otrzymał również Sztab WOŚP w Mrągowie. Osiągnięty wynik to kwota 50 629, 43 zł, z czego prawie 20 tysięcy to efekt zaangażowania społeczników z gminy Sorkwity. - 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był inny od poprzednich. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi mrągowski sztab był zmuszony zrezygnować z wszystkich zewnętrznych wydarzeń, ale i z występów w Mrągowskim Centrum Kultury. Odbyła się wyłącznie zbiórka publiczna prowadzona przez wolontariuszy, którym chciałbym bardzo gorąco podziękować. Zwłaszcza, że Finał odbył się podczas ferii szkolnych - podsumowuje Robert Wróbel, szef mrągowskiego Sztabu WOŚP.

Wojciech Caruk
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5