Mrągowskie Centrum Kultury szykuje się do plenerowego grania na deptaku

2021-03-26 13:49:27(ost. akt: 2021-03-26 15:02:29)
Chłopcy z Placu Broni

Chłopcy z Placu Broni

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Mówi się o Mrągowie, jako o mieście festiwali. W sezonie nie brak również mniejszych imprez, które odbywają się w różnych częściach miasta. Od kilku lat w mrągowskim kalendarzu wydarzeń kulturalnych funkcjonuje cykl Letnich Koncertów na Deptaku.
W tym roku ten letni cykl zacznie się wiosną. Wprawdzie pandemia sporo miesza w naszym życiu codziennym, w tym też kulturalnym, ale wszyscy mają nadzieję, że skończy się to jak najszybciej. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się Majówka.

Pierwszy koncert Mrągowskie Centrum Kultury zaplanowało już na 2 maja. O godz. 16.00 na Skwerze Jana Pawła II będzie można usłyszeć takie przeboje, jak m.in. "Kocham wolność", "O! Ela", "Kocham Cię" czy "Kiedy już będę dobrym człowiekiem". Na scenie wystąpi legenda polskiego rocka - Chłopcy z Placu Broni.

4 czerwca o godz. 17.00 mrągowskiej publiczności zaprezentuje się olsztyński zespół Stach Bukowski. Muzycy będą promowali swoją debiutancką płytę "Czerwony SUV". Utwór "Noc", do którego powstał teledysk już można posłuchać i obejrzeć w internecie. Ciekawostką jest fakt, że w tym numerze olsztynian wsparł zespół Kwiat Jabłoni. Inspiracje muzyków to szeroki wachlarz - od Alicji Majewskiej, Zbigniewa Wodeckiego i Anny Jantar do rocka, muzyki klasycznej, big beatu i rapu.

Wyjątkowy koncert szykuje się 1 sierpnia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. O godz. 17.30 powstańcze pieśni wykona Joanna Kondrat przy udziale pianisty Kamila Barańskiego i zaproszonych gości. - Wydarzenie to będzie dla mnie szczególne z wielu powodów. Po pierwsze to długo już nie gościłam w waszych pięknych progach. Po drugie razem z Kamilem Barańskim i zaproszonymi gośćmi w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wykonam dla państwa piosenki powstańcze, piosenki zakazane. Tworzone przez ulicznych grajków i orkiestry podwórkowe. Wykonamy je z intencją, z jaką zostały napisane. Powstały po to, aby śpiewać je wspólnie, aby cieszyć się perspektywą wolności i jasnego myślenia o naszej przyszłości. Tego dnia nie zaproszę państwa, żeby nas podziwiać. Będę chciała zaprosić do współtworzenia aranżacji tych utworów i do wspólnego wykonania pięknych piosenek, które z pewnością wszyscy dobrze znacie - zachęca artystka.

22 sierpnia o godz. 17.00 będziemy mogli posłuchać brzmienia ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. Na muzyczną ucztę zaprosi nas zespół Rozen, obracający się w klimatach indie folku i popu.

Kolejnych artystów cyklu Letnich Koncertów na Deptaku poznamy wkrótce.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5