Mazurskie Transformacje Taneczne: dla dzieci i młodzieży [VIDEO]

2021-03-25 14:35:38 (ost. akt: 2021-03-25 15:05:28)

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/ckit.mragowo/

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne Mazurskie Transformacje Taneczne odbędą się, choć bez udziału publiczności. Na pewno będzie można obejrzeć je na YouTube i na Facebook.
Niecałe dwa miesiące dzielą nas od kolejnych Mazurskich Transformacji Tanecznych. Odbędą się one
już 22 maja 2021 r. o godz. 10 w Mrągowskim Centrum Kultury . Do udziału w konkursie zapraszamy dziecięce oraz młodzieżowe zespoły taneczne specjalizujące się w różnych technikach.

Młodzi tancerze zaprezentują choreografię w 2 kategoriach tanecznych street dance (hip-hop, breakdance, popping, locking, techniki pokrewne) oraz art dance (taniec współczesny, jazz, modern jazz, techniki pokrewne), z podziałem na grupy wiekowe: do 8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat i powyżej 16 lat. Każda osoba, która chce wziąć udział w wydarzeniu musi wcześniej przesłać kartę zgłoszenia za pośrednictwem formularza online. W związku z obostrzeniami związanymi ze stanem epidemii wprowadzono ograniczenie do 12 osób w zespole. Każdy uczestnik może wystąpić maksymalnie w 2 formacjach.

— Konkurs odbywa się od kilku lat. Z oczywistych powodów w ubiegłym roku został odwołany. Nie możemy przewidzieć, co będzie się działo w tym roku — mówi Marta Szymborska, jedna z jego organizatorek. — Z uwagi na pandemię rozdzieliliśmy grupy wiekowe. Nowością będzie transmisja na YouTube oraz na Facebooku. .
Występy uczestników oceni komisja złożona ze specjalistów reprezentujących różne style i techniki tańca. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe i finansowe w poszczególnych kategoriach.

Regulamin i formularz: kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5