"Górale" Mrągowa na Podlasiu. Szlifują formę przed sezonem

2021-03-22 12:57:22 (ost. akt: 2021-03-22 13:02:57)
Z Mrągowa na Podlasie. A teraz... na Kaszuby!

Z Mrągowa na Podlasie. A teraz... na Kaszuby!

Autor zdjęcia: Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe

KOLARSTWO || Czy zima, czy wiosna... oni wciąż kręcą! Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe wyruszyło w miniony weekend do Białegostoku. Nie po medale, a po... medalową formę.
Stolica województwa podlaskiego nie została wybrana przez przypadek. Właśnie tam zazwyczaj inaugurowano sezon wyścigów XC (impreza pn. "Rusza Peleton"). Tam również — pod koniec kwietnia — powinna odbyć się kolejna z odsłon Pucharu Polski. Czy tak będzie? Obecne wirusowe, niełatwe dla sportu realia sprawiają, że mało rzeczy można uznać za pewne.

Jedną z owych niewielu rzeczy jest ambicja kolarzy spod szyldu MSR. O ile medali wzbogacili się w minionym sezonie? — Trudno aż powiedzieć, ale trofea idą w dziesiątki — przekonuje trener Radosław Parzych, który wraz ze swymi podopiecznymi w ostatnich dniach odbył serię wymagających treningów na Podlasiu.

— Konsultacje treningowe robimy w tym miejscu już od wielu lat. Trasa zawiera wszystkie elementy solidnego XC. Trudnych do pokonania, technicznych elementów jest tu mnóstwo. Bo i na technice się skupiamy, choć przy okazji wyraźnej poprawie ulega i wydolność naszych zawodników. Ponadto dysponujemy tu fajną bazą noclegową, a i... zawsze jest okazja, by choćby na chwilę odwiedzić miejscowy, legendarny bar mleczny Topolanka (śmiech) — dodaje szkoleniowiec MSR, który kładzie mocny nacisk na to, by po jego podopiecznych nie było widać... e-lekcji z zajęć wychowania fizycznego.

— W zdrowym ciele zdrowy duch. Wydaje mi się, że (jako dorośli) sami jeszcze nie do końca wiemy jaką krzywdę fundujemy naszym dzieciom. Brak ruchu, izolacja... Często przekształca się to w otyłość i słabość psychiczną. Jako klub robimy wszystko, by ustrzec przed tym naszych zawodników. Mają licencje sportowe, więc mogą skupić się na treningach i rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami w kraju — słyszymy w Mrągowskim Stowarzyszeniu Rowerowym.

Jeśli w najbliższych godzinach nie pojawi się żadna (nie)spodziewana, nowa decyzja o obostrzeniach, to nasi specjaliści od "dwóch kółek" zameldują się w najbliższy weekend na Kaszubach, by wziąć udział w maratonie MTB.

Pojadą tam klubowym busem, na wykup z leasingu którego — przypomnijmy — gromadzą środki za pomocą internetowej zbiórki (LINK DO ZBIÓRKI). Zostało kilka ostatnich dni.

Kamil Kierzkowski

https://m.wm.pl/2017/11/orig/kurier-mragowski-430921.jpg


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5