Wybieramy najpopularniejszą OSP

2021-03-27 12:00:00 (ost. akt: 2021-04-23 08:58:15)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Strażacy ochotnicy to lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. To właśnie im poświęcony jest nasz plebiscyt na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną. W powiecie mrągowskim mamy ich aż dwadzieścia jeden.
Strażacy ochotnicy to nasi lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. To właśnie OSP cieszą się wśród mieszkańców naszego powiatu wielkim zaufaniem. Dlatego jest nam miło, że możemy poinformować o rozpoczęciu plebiscyt na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną w powiecie mrągowskim i województwie warmińsko-mazurskim.

Na Warmii i Mazurach jest około 500 jednostek ochotniczych straży pożarnych, W powiecie mrągowskim jest ich 21. Prawie 200 z nich znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

To właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem. Dlaczego? Ponieważ nie tylko są pierwsi przy pożarach, ale i wypadkach, ratują życie ludzi i zwierząt także na wodzie, są obecni podczas akcji związanych z zagrożeniami chemicznymi i ekologicznymi. OSP działają także w zakresie sportu, edukacji i kultury. A tym samym integrują środowisko.

W naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają place zabaw dla dzieci, a także na przykład sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach, których w naszym regionie jest kilka.

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczęliśmy 5 marca. Plebiscyt zakończymy 22 kwietnia 2021 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki z każdego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach. W pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, w drugiej jednostki nie zrzeszone w KSRG.

Wybierzemy także najpopularniejszą w regionie Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz najpopularniejszej Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

Głosowanie trwa do 22 kwietnia 2020 roku. do godz. 23.59.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5