Czas na braterstwo

2021-02-21 18:01:51 (ost. akt: 2021-02-21 18:17:36)
Braterska Iskierka Przyjaźni to harcerska tradycja

Braterska Iskierka Przyjaźni to harcerska tradycja

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

22 lutego harcerki i harcerze na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Ta data przypomina im o więzi braterstwa i przyjaźni, która łączy wszystkie skautki i wszystkich niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. Harcerki i harcerze Hufca Mrągowo swoimi działaniami włączą się w świętowanie tego wyjątkowego dnia.
Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day) przypada w rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta i Olave Baden-Powellów. To dzięki parze Naczelnych Skautów, młodzież i dorośli skupieni wokół ruchów skautowych, od ponad stu lat szerzą ideę braterstwa i wpierają się w zdobywaniu nowych umiejętności.

Aby celebrować ten dzień harcerki i harcerze w swoich drużynach i środowiskach spotykają się na kominkach, ogniskach, rajdach czy biwakach. Wspólnie łączą się myślami ze swoimi braćmi i siostrami z innych krajów. Tradycją stała się już „Braterska Iskierka Przyjaźni” którą co roku harcerski i harcerze z hufca Mrągowo przekazywali sobie przed Mrągowskim Centrum Kultury w obecnych czasach hufiec musi dostosować się do panujących obostrzeń, lecz nie rezygnując z tradycji. Iskierka będzie puszczana o godzinie 17:00, ale w mniejszych grupach i większej ilości lokalizacji. Ponadto w sobotę, 20 lutego Kadra Hufca spotkała się na warsztatach, gdzie miała możliwość porozmawiać o Braterstwie, o tym jak ono wygląda w dzisiejszym świecie.


Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, wszystkim harcerkom i harcerzom tym obecnym i tym co harcerstwo mają w sercu życzymy wielu wspaniałych przygód, wyjątkowych ludzi wokół siebie i ciągłej chęci do rozwoju siebie i swoich umiejętności.

Komenda Hufca ZHP Mrągowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5