Orkiestra zagrała po raz 29. Rekordy w Pieckach i Sorkwitach [GALERIA]

2021-02-03 08:10:00(ost. akt: 2021-02-03 08:32:56)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

31 stycznia w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mimo trudnej sytuacji mieszkańcy powiatu mrągowskiego pokazali, że mają wielkie serca. W niektórych miejscowościach udało się pobić ubiegłoroczne rekordy.
W powiecie mrągowskim zarejestrowano trzy Sztaby 29. Finału WOŚP - w Mrągowie, Pieckach i Mikołajkach.

Na ulicach Mrągowa i w okolicznych miejscowościach już od rana 31 stycznia można było spotkać wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami, którzy każdą osobę wrzucającą pieniądze obdarowywali czerwonym serduszkiem. Młodym (i nie tylko...) ludziom nie straszna była zimowa aura. Liczył się cel. W tym roku WOŚP grała pod hasłem „Finał z głową. Laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy”. Centrum dowodzenia znajdowało się w Mrągowskim Centrum Kultury. Dodatkowo o dobry nastrój dbał tam Dj Mario.

Niestety w tym roku z przyczyn pandemicznych zabrakło koncertów czy innych wydarzeń z udziałem publiczności. Niektórzy do ostatniej chwili obawiali się czy planowany wcześniej na 10 stycznia, a przesunięty na ostatnią styczniową niedzielę 29. Finał w ogóle się odbędzie. Sztaby jednak przygotowywały się do tego wydarzenia również pod kątem covidowych obostrzeń. Organizatorzy otrzymali środki ochrony osobistej do dyspozycji wolontariuszy.

Wynik, jaki odnotował mrągowski Sztab to kwota 49 326,80 zł, z czego 20 608,60 zł zebrano w gminie Sorkwity. Dla Sorkwit to jest absolutny rekord. Przypomnijmy, że rok temu zebrano tam 5250 złotych. Do czterokrotnego przebicia tej sumy przyczynili się OSP Sorkwity, Sołectwo Sorkwity oraz Klub Senior+ Sorkwity, którzy zorganizowali na Facebooku szereg licytacji. Ich hitem był m.in. "stołek" Wójta Gminy Sorkwity, który został zlicytowany z 2402 złote. - Za rok znów zawalczymy o rekord - zapowiadają organizatorzy.

Rekord padł również w Pieckach. W ubiegłym roku zebrano tam 13 002, 85 zł. Wynik z 31 stycznia - 16 712.22. To efekt zarówno zbiórki do puszek, jak i licytacji online. W Gminnym Ośrodku Kultury nie zabrakło też krótkich występów zespołu "Pegaz". Niestety z wiadomych powodów można było oglądać je tylko za pośrednictwem Facebooka.

Sztab działający przy Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach nie mógł zaprosić mieszkańców do siebie, więc.... zaprosił na spacer. Wzdłuż promenady można było spotkać wolontariuszy z puszkami. Na spacerowiczów czekał gorący posiłek i napoje. Można też było ogrzać się przy ognisku. Ratownicy MOPR pokazali, jak udzielać pierwszej pomocy. Nie mogło też zabraknąć muzyki na żywo, oczywiście w wersji online prosto ze sceny CK "Kłobuk". Efekt? W puszkach doliczono się 17 600 złotych. To jednak jeszcze nie koniec. Na allegro sztab prowadzi jeszcze kilkadziesiąt licytacji. Informacje o nich można znaleźć na stronie mikołajskiego sztabu: www.facebook.com/wospmikolajki.

Łącznie w całym powiecie mrągowskim 31 stycznia zebrano prawie 84 tysiące złotych.


Wojciech Caruk
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5