Orkiestra serc gotowa do grania

2021-01-30 08:00:00(ost. akt: 2021-01-30 18:04:59)
Rok temu w powiecie mrągowskim zebrano prawie 150 tysięcy złotych

Rok temu w powiecie mrągowskim zebrano prawie 150 tysięcy złotych

Autor zdjęcia: Mrągowo Miasto Ludzi Aktywnych

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia w na ulicach polskich (i nie tylko) miast, miasteczek i wsi zaroi się od wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w powiecie mrągowskim.
Na "naszym" terenie oficjalnie zarejestrowano trzy sztaby 29. Finału - w Mrągowie, Mikołajkach i Pieckach. W tym roku WOŚP gra pod hasłem „Finał z głową. Laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy”.

Niestety sytuacja w kraju i na świecie odcisnęła swoje piętno również na Orkiestrze. Zabraknie wielu publicznych wydarzeń takich jak m.in. koncerty, zawody sportowe itp. Zresztą sam finał był już wcześniej planowany na drugą niedzielę stycznia. Jednak jak zapewniają sami wolontariusze - może wyjątkowo ciszej, ale jak co roku z radością Orkiestra będzie grała na rzecz potrzebujących. Każdy sztab otrzymał dla swoich wolontariuszy maseczki oraz płyny dezynfekujące oraz grafiki-plakaty informacyjne na temat zasad bezpieczeństwa.

Dwanaście miesięcy temu sztab w Mrągowie zebrał 92 874 złotych, bijąc swój rekord z 2019. W tym roku od rana na ulicach Mrągowa i okolicznych miejscowości o jeszcze lepszy wynik postara się prawie 200 wolontariuszy uzbrojonych w ok. 80 puszek. Kwesta będzie się odbywała w godz. 9.30-16.00. Orkiestrowe cegiełki będzie można także wrzucić do puszki, która dostępna będzie w godz. 10.00 – 16.00 w holu głównym Mrągowskiego Centrum Kultury. Szefem mrągowskiego sztabu, działającego przy MCK, jest jak co roku Robert Wróbel.

Do grania gotowe są Mikołajki. Rok temu miejscowy sztab zebrał 42.862 zł. Jak będzie w tym roku?- W niedzielę 31 stycznia, wstańcie od telewizora, nakręćcie się pozytywną energią, zabierzcie maseczki, wszystkich krewnych i znajomych i wyruszcie na spacer po „WOŚP- owe” serducha! Od godziny 12.00 do 15.30 czekamy na Was na miejskiej promenadzie ze słodkim… uśmiechem, gorącymi sercami i ciepłą herbatą! Każdy, kto zaliczy spacer od amfiteatru do MKŻ –u, spotka naszych Wolontariuszy, usłyszy moc orkiestrowej muzyki, skosztuje słodkości i nie tylko - zachęca Justyna Kucharczyk, Szef Sztabu WOŚP przy Centrum Kultury "Kłobuk". Sztab ma swoją facebookową stronę www.facebook.com/wospmikolajki na której już teraz można znaleźć m.in. informacje o prowadzonych na allegro licytacjach. Wśród atrakcyjnych voucherów, karnetów i przedmiotów wyróżnia się m.in. koszulka meczowa Bartosza Kwolka, zawodnika Verva Warszawa Orlen Paliwa, drużyny grającej w siatkarskiej Pluslidze. Koszulka zawiera autografy wszystkich zawodników warszawskiej drużyny.

Po raz drugi ze swoim własnym sztabem gra też gmina Piecki. W 2020 roku zebrano tam 13 002, 85 zł. Na terenie gminy na stacjach paliw, w aptekach i sklepach stoją już puszki stacjonarne. Jedną z puszek pieckowskiego sztabu można znaleźć też w Gminnym Ośrodku Kultury w Sorkwitach. Na czele sztabu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury "Pegaz" stoi Justyna Bzura Niksa.

W Sorkwitach tradycją jest, że Orkiestra gra najgłośniej z Ochotniczą Strażą Pożarną. Tak jest też i w tym roku. Na facebooku powstało wydarzenie 29 WOŚP w Sorkwitach, gdzie już od kilku dni trwają zacięte licytacje. Co można wylicytować? M.in. książki, vouchery, karnety, rękodzieło, piłkę z autografami koszykarskiej reprezentacji Polski, oraz dzień w fotelu Wójta Gminy Sorkwity. Do tej pory z samych licytacji zebrano ok 2,5 tysiąca złotych. Wolontariusze liczą jednak na pobicie swojego ubiegłorocznego rekordu. Przypomnijmy, że w 2020 roku dzięki akcji OSP Sorkwity udało się zebrać 5250 złotych.

Wojciech Caruk2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5