Nasi walczą o głosy. "To jak, pomożecie?"

2021-01-13 08:55:34 (ost. akt: 2021-01-13 08:59:05)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

PIŁKA NOŻNA|| Ostatnia prosta plebiscytu Warmińsko-Mazurskiego Związki Piłki Nożnej. Wśród nominacji jest łącznie aż pięć "pozycji" z powiatu mrągowskiego. Cytując klasyka: "To jak, pomożecie?". Macie na to czas do 19 stycznia (do godz. 12:00).
Właśnie wtedy kończy się etap, w którym pierwsze skrzypce grają kibice-internauci. Jak zagłosować? To proste. Najpierw należy odwiedzić profil facebookowy W-MZPN. Następnie odnaleźć właściwą kategorię plebiscytu i kliknąć "lubię to" pod którymś z "naszych" reprezentantów. I tyle!

Wówczas pozostaną jeszcze dwa etapy. Na końcowe lokaty wpłyną później ponadto punkty przyznane przez kluby (każdy klub Warmii i Mazur otrzymał jeden formularz do głosowania) oraz kapitułę (w składzie: Zarząd WMZPN, Komisja Rewizyjna WMZPN, Delegaci WMZPN na Zjazd PZPN oraz Pracownicy WMZPN). Finał wirtualnej Piłkarskiej Gali W-MZPN odbędzie się 23 stycznia.

Kogo z "naszych" możemy wesprzeć w tym roku? Aż cztery z pięciu pozycji przypisano (bardziej lub mniej bezpośrednio) — jak można było się spodziewać — Mrągowii. Najwyżej sklasyfikowanej ekipie powiatu.

Trener Roku

Pierwszą z interesujących nas szczególnie kategorii jest Trener Roku. Mowa zatem o Mariuszu Niedziółce, który po półmetku sezonu 2020/2021 ma niemałe powody do dumy.

— Dzięki świetnej pracy wykonywanej przez trenera Niedziółkę, gołym okiem widać efekty Mrągowia jest wiceliderem tabeli forBET IV ligi po jesieni, a także awansowała do IV rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Drużyna w tym sezonie w lidze nie przegrała spotkania na własnym boisku — argumentują nominację związkowcy.

Ocenie W-MZPN wtórują także inni piłkarscy działacze i kibice. Wśród komentarzy można przeczytać m.in.: "superkolega ", "czysty profesjonalizm", "Mariusz king!".

Działania, "fejm" i kasa

Uwadze "centrali" nie umknęły także praca i sukcesy, które wiążą się z postacią Michała Turulskiego. Kolejny z przedstawicieli Mrągowii został nominowany — bezpośrednio — w kategorii Działacz Roku.

— Popularny "Misiek" to chodząca encyklopedia. Dużo wie o warmińsko-mazurskiej piłce, a bieżące informacje ma często z pierwszej ręki. Bardzo mocno zaangażowany w działania klubowe, dzięki czemu Mrągowia rozwija się na wielu płaszczyznach. Jest kierownikiem pierwszej drużyny, a także aktywnie pomaga przy drużynach młodzieżowych. Pomaga w sprawach biurowych, w szczególności rejestruje zawodników. Prowadzi stronę internetową klubu oraz konta w mediach społecznościowych — wyliczają zasługi Turulskiego związkowcy.

Powyższe słowa wskazują, że właśnie mu w znacznej mierze — już nieco bardziej pośrednio — przypisać należy kolejną z nominacji, czyli w kategorii Klubowy Marketing Roku (MKS wyróżniono m.in. za organizację meczów, okołomeczową otoczkę, a także gadżety i media klubowe).

Ostatnią z kategorii, która wiąże się z Mrągowią Mrągowo, jest Sponsor Roku. W tej dziedzinie wyróżniono firmę Termik, wspólpracującą z żółto-czarnymi od dłuższego czasu. Nie przez przypadek, ponieważ właścicielem wiodącego, polskiego producenta elektrycznych elementów grzejnych jest Jan Łuński. Czyli obecny prezes Mrągowii, który wielokrotnie udowodnił, że zwraca szczególną uwagę na rozwój dzieci i młodzieży.

Sędzia Roku

Bohaterem piątej nominacji dla powiatu mrągowskiego jest Damian Krumplewski. W środowisku piłkarskim postać, której przedstawiać nikomu nie trzeba. W przeszłości solidny zawodnik, który dość szybko jednak zamienił futbolówkę na... gwizdek. W roli arbitra spisuje się znakomicie.

https://m.wm.pl/2021/01/orig/krumplewski-670921.jpg

Wzorowa postawa na boiskach III ligi została nagrodzona m.in. awansem na szczebel centralny. Niedawno zaczął dzięki temu — jako sędzia główny — prowadzić mecze w II lidze. W międzyczasie nabywa szlify — u boku bardziej doświadczonych kolegów po fachu — w spotkaniach I ligi oraz w ekstraklasie.

— Zaangażowany w każdy swój mecz, niezależnie od ligi i rangi spotkania — podsumowują nominację działacze W-MZPN.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5