Rogowski trenerem Barczewa. Przygotuje Pisę do walki z Mrągowią?

2021-01-07 10:00:00 (ost. akt: 2021-01-07 08:22:12)

Autor zdjęcia: Pisa Barczewo

FUTBOL || Radosław Rogowski z Mrągowa został 1 stycznia ogłoszony trenerem IV-ligowej Pisy Barczewo. Ceniony szkoleniowiec zaczyna szykować swych podopiecznych m.in. do walki ze... swymi "sąsiadami", czyli najwyżej sklasyfikowaną ekipą naszego powiatu — Mrągowią.
Choć mrągowski szkoleniowiec należy do jednych z najmłodszych trenerów drużyn seniorskich w regionie (29 lat — przyp. K.K.), to braku doświadczenia zarzucić mu zwyczajnie nie można. Wydaje się wręcz, że jest postacią wyróżniającą się w tej kwestii na "lokalnym podwórku".

Przemawia za nim 7-letnie doświadczenie, uprawnienia UEFA A oraz dobre "CV" wystawione m.in. przez Salęt Boże, Żagiel Piecki czy ALDO Bartnik Myszyniec, na którego ławce trenerskiej zasiadał jeszcze niedawno.

W regionie kojarzony jest także z sukcesów w pracy z młodzieżą, np. w NAKI Olsztyn. Powołał do życia UKS Mini Soccer Academy Mrągowo (liczby młodych piłkarzy, którzy się w niej szkolą, zazdrościć może znaczna część futbolowych akademii w kraju).

Jego działania nie umknęły ponadto władzom Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. W jego ręce składano nie tylko opiekę nad kadrą województwa (rocznik 2008), ale i np. nominacje do prestiżowego plebiscytu organizowanego przez związek.

— Trener, który w naszym klubie pracował od początku 2019 roku, przez ostatnie miesiące kilkakrotnie odrzucał oferty klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Tym razem zdecydował się jednak przyjąć propozycję grającej w IV lidze Pisy Primavera Barczewo — mówią działacze Bartnika Myszyniec.

— Wierzymy, że wyzwanie, którego podjął się trener Rogowski, przyniesie korzyści obu stronom. Witamy na pokładzie — słyszymy z kolei w Pisie.

Jak sprawę komentuje sam trener Rogowski? — Po pierwsze: ogromne podziękowania za możliwość pracy i pełny bagaż doświadczeń dla prezesa Sebastiana Staszewskiego oraz zarządu klubu Bartnik Myszyniec. Dziękuję zawodnikom za fantastyczny czas, a kibicom za wsparcie w każdym momencie. Nowy Rok - nowe wyzwanie. Na dłuższe teksty przyjdzie jeszcze czas. Kończąc krótko i zwięźle: dziękuję za szansę pracy i zaufanie, które okazała mi Pisa — podsumowuje szkoleniowiec.

Pisa a Mrągowia

Pisa Barczewo plasuje się obecnie na 8. miejscu w 18-drużynowej stawce IV ligi. Na jej koncie widnieje 30 punktów, co zawdzięcza 9 zwycięstwom, 3 remisom i 7 porażkom. Wiceliderem tabeli jest Mrągowia Mrągowo (41 punktów, odpowiednio 13 triumfów, 2 remisy i 4 porażki). Obie ekipy miały okazję spotkać się na murawie w sezonie 2020/2021. Pisa wystąpiła w roli gospodarza 21 sierpnia i... musiała pożegnać się z punktami. Żółto-czarni wygrali jednak minimalnie, bo 0:1.

Czy trener Rogowski zdoła znaleźć receptę na fenomenalnie sprawujących się w tym sezonie mrągowian? Przekonamy się w rundzie wiosennej. Za czyj sukces trzymać wówczas kciuki? Zdania będą zapewne podzielone.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5