Rozwijali umiejętności pod okiem profesjonalistów [ZDJĘCIA]

2020-12-20 16:00:00 (ost. akt: 2020-12-20 19:38:26)
Grupa pasjonatów poznawała tajniki fotografii

Grupa pasjonatów poznawała tajniki fotografii

Autor zdjęcia: Mirosław Kleczkowski

14 pasjonatów z Mrągowa wzięło udział w cyklicznych warsztatach fotograficznych zorganizowanych w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego. Efektem ich pracy jest ukazanie nowych, unikalnych portretów miasta.
Głównym założeniem projektu, na który oddano 318 głosów, jest pokazanie fotografii jako narzędzia dostępnego dla każdego mieszkańca Mrągowa, pozwalającego na udokumentowanie oraz promocję zarówno miejsc, jak i wydarzeń związanych z miastem. Jego koordynatorami byli Mirosław Kleczkowski, Mateusz Kossakowski oraz Żaneta Steiner-Bogdaszewska we współpracy z Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/kazdy-z-fotografow-szukal-swoich-unikalnych-kadrow-fot-miroslaw-kleczkowski-666301.jpg

Każdy z fotografów szukał swoich unikalnych kadrów / fot. Mirosław Kleczkowski

Projekt opierał się na weekendowych teoretyczno-praktycznych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych fotografów: Waldemara Bzury, Lucjana Mikulskiego i Grzegorza Wadowskiego. Uczestnicy poznali podstawy związane z obsługą aparatu, zasadami kompozycji obrazu czy posługiwania się właściwą perspektywą. Podczas zajęć praktycznych wykonywali także zdjęcia z różnych dziedzin fotografii: portretu, krajobrazu, reportażu i architektury.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/kto-nie-kojarzy-pikniku-country-niech-pierwszy-rzuci-obuwiem-fot-lucjan-mikulski-666307.jpg

Kto nie kojarzy Pikniku Country niech pierwszy rzuci... obuwiem / fot. Lucjan Mikulski

Kulminacyjnym momentem projektu było podsumowanie zajęć warsztatowych oraz wybranie najlepszych zdjęć do wystawy, która pierwotnie była planowana na koniec bieżącego roku. Z racji jednak wprowadzonych obostrzeń wernisaż najpierw zostanie pokazany w wersji online, a później w przyszłym roku już w tradycyjnej formie wystawa pojawi się także w Centrum Kultury i Turystyki.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/w-sumie-uczestnicy-warsztatow-ukazali-ponad-50-roznych-obliczy-mragowa-fot-grzegorz-wadowski-666310.jpg

W sumie uczestnicy warsztatów ukazali ponad 50 różnych obliczy Mrągowa / fot. Grzegorz Wadowski


red.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5