Mikołaje na motocyklach się nie zawiedli najmłodszych [ZDJĘCIA]

2020-12-09 17:30:00(ost. akt: 2020-12-14 08:32:53)

Autor zdjęcia: Dariusz Kruk

Święty Mikołaj wcale nie musi jeździć saniami zaprzężonymi w renifery. W Mrągowie od lat pan w czerwonym kubraczku i jego świta jeżdżą na motocyklach rozwożąc przedszkolakom upominki. W tym roku również nie mogło być inaczej.
Tradycją Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych "KRUK" Mrągowo jest grudniowa akcja "MotoMikołaje". Co roku panowie oprócz motocyklowych skór przywdziewają stroje Świętego Mikołaja i z upominkami odwiedzają mrągowskie przedszkola. W tym roku do ostatniej chwili akcja była pod znakiem zapytania z powodu epidemii koronawirusa. Twardziele na motocyklach jednak się nie poddali i przy współpracy z mrągowskim Urzędem Miasta przygotowali upominki dla najmłodszych. - Sytuacja jest trudna, ale to nie powód, żeby nie zafundować dzieciakom tej chwili radości - mówi Piotr Przyborowski, sekretarz klubu.

Obrazek w tresci

fot. Dariusz Kruk

Dzięki temu 7 grudnia na ulicach Mrągowa można było zobaczyć kilku Mikołajów, którzy wsiedli w swoje jednośladowe "sanie" zaprzężone w "mechaniczne" renifery. Uwagę przechodniów przykuwał szczególnie Mikołaj, który swoim motocyklem z koszem bocznym przewoził na przyczepce oprócz prezentów... choinkę.

Obrazek w tresci

fot. Dariusz Kruk

Niestety z uwagi na obowiązujące obostrzenia, bezpośredni kontakt mikołajowych motocyklistów z dziećmi był mocno ograniczony. Jednak na wielu dziecięcych oczach można było nawet przez szybę dostrzec uśmiechy, a w oczach radość i zachwyt. Dlatego właśnie to robimy i się nie poddajemy - dodają miłośnicy jednośladów.

Obrazek w tresci

fot. Dariusz Kruk

Wojciech CarukKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ----- #3018780 | 89.231.*.* 10 gru 2020 12:36

    BRAWO !!! :)

    odpowiedz na ten komentarz

  2. kruk #3018715 | 83.3.*.* 10 gru 2020 11:13

    super motocykliści, super ludzie, super inicjatywa

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5