Poszukiwany zatrzymany podczas domowej awantury

2020-12-07 16:36:32 (ost. akt: 2020-12-07 16:44:48)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Najbliższe 20 dni spędzi w więziennej celi 32-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas interwencji domowej. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest on poszukiwany przez mrągowski sąd.
Do codziennych czynności wykonywanych przez policjantów bez wątpienia możemy zaliczyć legitymowanie. Funkcjonariusze przystępują do ustalania tożsamości zazwyczaj w celu zapobiegania, rozpoznania, a także ujawniania sprawców wykroczeń, przestępstw, czy osób poszukiwanych. Z policyjnej praktyki wynika, że legitymowanie coraz częściej prowadzi do zatrzymań. Tak było i tym razem.

6 grudni po godzinie 21.00 oficer dyżurny został powiadomiony o awanturze domowej na terenie gminy Sorkwity. Chwilę później policjanci dotarli we wskazane miejsce. Gdy weszli do mieszkania, awantura domowa trwała w najlepsze. Jak się okazało, to 32-letni mężczyzna wszczął kłótnię z członkami rodziny. W trakcie awantury zachowywał się wobec nich agresywnie.

Standardowo, jak podczas każdej interwencji, funkcjonariusze przystąpili do ustalania danych mężczyzny, który spowodował awanturę oraz do ich sprawdzenia w policyjnych systemach. Okazało się wtedy, że 32-latek był poszukiwany przez mrągowski sąd. Funkcjonariusze zatrzymali krewkiego mężczyznę w policyjnym areszcie, skąd trafi wprost do więziennej celi. Teraz za wykroczenia jakich wcześniej dokonał spędzi w niej najbliższe 20 dni.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5