Leśnicy zachęcają do sprzątania lasu podczas spacerów

2020-11-29 10:46:34(ost. akt: 2020-11-29 17:58:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Nadleśnictwo Mrągowo zachęca do udziału w ciekawej akcji, której celem jest sprzątanie naszych lasów. Idąc na spacer weźmy ze sobą worek i przy okazji zbierzmy napotkane śmieci. Nagrodą za udział w akcji będzie eko-kalendarz na 2021 rok.
- W tak trudnym dla nas okresie podczas walki z koronawirusem, gdy wszelkie inne atrakcje są pozamykane, coraz częściej chodzimy na leśne spacery. Wędrując po lesie chłoniemy dobrą energie, oglądamy drzewa, jeszcze zieloną roślinność zielną, ostatnie latające owady, wypatrujemy saren i dzików oraz wsłuchujemy się w śpiew ptaków i cudowny szum leśny. Niestety to wszystko zakłócane jest widokiem plastikowych butelek, puszek i innych śmieci pozostawianych w lesie. Śmieci nie zawędrowały tam same, to „MY-ludzie” niszczymy piękno naszej przyrody, ale i „MY” możemy to naprawić - mówią mrągowscy leśnicy.

Dlatego zachęcają nas do zrobienia czegoś dobrego dla naszego środowiska. Wystarczy idąc na spacer wziąć ze sobą worek (nie musi być duży) i przy okazji zabrać napotkane śmieci z mrągowskich lasów. - Zrób zdjęcie ze swojej akcji #CzystyLas i wyślij na adres natalia.majka@olsztyn.lasy.gov.pl. Mamy do rozdania 24 eko-kalendarze na 2021 rok - dodają leśnicy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pytanie ??? #3014068 | 37.8.*.* 29 lis 2020 14:28

    A ile nadleśnictwo płaci za to sprzątanie lasu ??? Bo za darmo to jestem gotów zrobić tyle samo ile Nadleśnictwo dla mnie czyni

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5