Akcja "Znicz" inna niż wszystkie. Weekend na drogach powiatu mrągowskiego

2020-11-03 08:53:41 (ost. akt: 2020-11-03 10:18:25)

Autor zdjęcia: OSP Mikołajki

W tym roku listopadowe święto Wszystkich Świętych niestety przypadło na czas pandemii. Nagły i duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem sprawił, że cmentarze zostały zamknięte. Wiele osób, które co roku wykorzystywały ten czas na spotkania z rodziną i odwiedziny grobów bliskich, musiało pozostać w domach. Nie zmieniło to jednak poziomu zaangażowania policjantów, którzy w codziennej służbie dbali i dbają o porządek i bezpieczeństwo publiczne.
W powiecie mrągowskim w tym okresie wydarzył się jeden wypadek drogowy.

Do zdarzenia doszło w sobotę 31 października tuż przed godz. 18:00 na krajowej "szesnastce". Na przejeździe kolejowym w pobliżu Baranowa i Inulca (gm. Mikołajki) samochód osobowy potrącił pieszego . - W zdarzeniu poważne obrażenia odniósł 73-letni pieszy, który poza obszarem zabudowanym nie dość, że szedł bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych to w dodatku nieprawidłową stroną jezdni, nie dając tym samym kierowcy osobowego mercedesa szans na zauważenie i ominięcie mężczyzny - relacjonuje asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Pieszy został przewieziony do szpitala na badania, gdzie ustalono, że doznał urazu głowy i złamań palców nogi. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmie zarówno kierowcy, jak i pieszego.

Na miejscu oprócz policjantów pracowali m.in. strażacy z OSP Mikołajki oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W związku z okresem Wszystkich Świętych i nakazem zamknięcia nekropolii ze względu na epidemię koronawirusa, policjanci monitorowali m.in. okolice cmentarzy. Nie odnotowali jednak sytuacji wymagających bezpośredniej interwencji.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5