Kierowcy "na gazie" i z ciężką nogą

2020-09-22 15:00:00 (ost. akt: 2020-09-22 16:08:15)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Alkohol i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Statystyki są przerażające. Tylko w ciągu trzech dni na drogach Warmii i Mazur zatrzymano aż 42 pijanych kierowców. Amatorów jazdy na "gazie" nie brakowało w naszym powiecie
Pomimo wielu apeli policji nadal odnotowujemy przypadki osób, które wsiadają za kierownicę po alkoholu lub których brawura i lekkomyślność stwarzają zagrożenie na drodze. Ryzykują oni nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy – na drodze kierujmy się rozsądkiem.

W piątek, 18 września przed godziną 21.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który poruszał się ulicą Młodkowskiego w Mrągowie. W trakcie podjętych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że jest to osoba nieletnia, która co oczywiste nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci powiadomili opiekuna, który przyjechał na miejsce kontroli, aby odebrać nieletniego i auto. Ojciec za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu, przez osobę niemającą wymaganych uprawnień został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Nieletni za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W sobotę, 19 września po godzinie 8.00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Audi. Mieszkaniec gminy Suwałki jechał przez Sorkwity o 58 km/h za dużo, niż jest to możliwe w terenie zabudowanym. W konsekwencji stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i zapłacił mandat karny w wysokości 400zł.

W Mrągowie na ulicy Dziękczynnej około godziny 22.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Opel Corsa. Już w rozmowie policjanci zwrócili uwagę, że 34-latek nie jest trzeźwy. Ich przypuszczenie potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy kat. B. Za popełnione przestępstwo, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 20 września tuż po północy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który jechał przez Zełwągi. Badanie alkomatem wykazało, że 46-letni kierowca miał 1 promil alkoholu w organizmie. Tym samym mężczyzna popełnił przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości. Według kodeksu karnego grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 8.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 400zł i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W Sorkwitach wykroczenia dopuścił się mieszkaniec województwa pomorskiego. Kierowca pędził przez wieś z prędkością 118 km/h. W konsekwencji został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. W tym samym miejscu o godzinie 12.00 kierowca audi jadąc przez teren zabudowany nawet nie zwolnił pędząc o 68 km/h za dużo. Kierowca również pożegnał się z prawem jazdy i zapłacił 400 złotych mandatu.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5