Funkcjonariusze obchodzili swoje święto

2020-08-12 20:00:00 (ost. akt: 2020-08-12 08:31:56)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Meldunek o gotowości do uroczystości, złożony nadinsp. Tomaszowi Klimkowi Komendantowi Wojewódzkiemu Policji przez dowódcę uroczystości rozpoczął powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku są one powiązane z 95. rocznicą powołania Policji Kobiecej.
Z powodu panującej pandemii skromniejszy niż zwykle uroczysty apel zgromadził tylko kilku gości. Wśród zaproszonych znaleźli się tylko miejscowi samorządowcy: Starosta Mrągowski pani Barbara Kuźmicka-Rogala, Burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski i Wójt Gminy Mrągowo Piotr Piercewicz.

Coroczna uroczystość z okazji Święta Policji jest doskonałą okazją do nagrodzenia i awansowania najbardziej wyróżniających się pracowników oraz funkcjonariuszy policji, a także do podziękowania za ich służbę i zaangażowanie.

Podczas uroczystości, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę” odznaczono dwóch funkcjonariuszy, którzy od niedawna są w stanie spoczynku.

W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego asp. szt. Michał Wróblewski, Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Mikołajkach otrzymał Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”.

W Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie i jednostkach podległych, czyli Posterunku Policji w Pieckach i Komisariacie Policji w Mikołajkach na co dzień służbę pełni ponad 100 funkcjonariuszy. Pracę policjantów wspomaga 23 pracowników cywilnych.

Święto Policji to także awanse na wyższe stopnie policyjne, dlatego za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych awansowanych zostało 26 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów młodszych policji na stopień komisarza awansował Andrzej Jaźwiński p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. W korpusie aspirantów dwóch funkcjonariuszy awansowało na stopień starszego aspiranta, 3. na stopień aspiranta, 7. na młodszego aspiranta. W korpusie podoficerów policji: 2. na stopień sierżanta sztabowego policji, 4. na starszego sierżanta policji, 6. na stopień sierżanta. W korpusie szeregowych policji 1. na stopień starszego posterunkowego.

Gospodarz tegorocznych obchodów Święta Policji mł. insp. Robert Wierciszewski podkreślił rolę policji w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii, podziękował podwładnym za pełną zaangażowania służbę, a także z okazji przypadającego jubileuszu 95. rocznicy utworzenia Policji Kobiecej podkreślił rolę kobiet w formacji policyjnej. Komendant przypomniał także o tym, że w tym roku świętujemy 30 rocznicę uchwalenia Ustawy o Policji oraz trzydziestolecie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. W przemówieniu nie zabrakło także podziękowań dla przedstawicieli władz samorządowych za nieustającą pomoc i wspieranie policyjnych działań. Dzięki współpracy, zrozumieniu i wspólnym wysiłkom zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu mrągowskiego.

Nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podziękował mrągowskim policjantom za zaangażowanie i ofiarność w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz poświęcenie służbie i pracy w czasie epidemii.

Podziękowania i życzenia funkcjonariuszom przekazali też przedstawiciele lokalnych samorządów.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5