Wiatr wiał naszym w żagle. Złoto niesamowitej Nadii Kulik!

2020-08-12 08:00:00 (ost. akt: 2020-08-12 08:20:36)

Autor zdjęcia: archiwum ZOS Baza Mrągowo

Nadia Kulik (reprezentantka Bazy Mrągowo) nie dała szans rywalkom i 9 sierpnia w Pucku sięgnęła po złoto żeglarskich mistrzostw Polski juniorów młodszych. Srebro wywalczył Michał Lis, a brązowy załoga Malwina Podsiad i Hanna Kuliś.
Rywalizacja była zacięta. Inna być nie mogła, gdyż impreza miała rangę Ogólnoposkiej Olimpiady Młodzieży. Na miejscu stawiła się więc cała krajowa czołówka trzech klas: Techno, L'Equipe oraz Optimist.

W pierwszej z nich złotymi literami zapisała się nasza Nadia Kulik, która daleko za sobą zostawiła srebrną Annę Igielską z Gdańska oraz Aleksandrę Wasiewicz z Sopotu. W tej samej kategorii solidny start odnotowała także jej koleżanka z Bazy Mrągowo — Oliwia Chomka (7. miejsce).

Niewiele zabrakło, a złoty krążek przywiózłby także Michał Lis. Najwyższą lokatę w klasie Techno zapewnił sobie jednak Konrad Machura (Sopot), więc na "otarcie łez" pozostało srebro. Nieco dalej w klasyfikacji tej kategorii, na miejscu 11., uplasował się Wiktor Kocenko.

Kolejny medal dla Mrągowa — tym razem brązowy — wywalczyła załoga w klasie L'Equipe: Malwina Podsiad i Hanna Kuliś. Do końca miały na rufie swych znajomych z klubu: Antoniego Kuźmińskiego i Zuzannę Malinewicz, a także Huberta Bałdygę i Jakuba Aranina.

Co ciekawe, w klasie L'Equipe dała o sobie znać kompletna dominacja reprezentantów Warmii i Mazur. Mrągowianie, wespół m.in. z Olsztynem, nie wpuścili do czołowej dziesiątki nikogo z innych stron Polski.

Kamil Kierzkowski


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5