Najlepsze piosenki country nagrodzone [ZDJĘCIA]

2020-07-31 17:00:00 (ost. akt: 2020-08-01 10:31:33)
Nagrodę za I miejsce z rąk burmistrza Mrągowa odebrała Karolina Jastrzębska

Nagrodę za I miejsce z rąk burmistrza Mrągowa odebrała Karolina Jastrzębska

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Podczas tegorocznego Pikniku Folk & Country nagrodzono artystów w ramach konkursu na Piosenkę Country 2020 "Piosenka Drogi". Przegląd odbywał się pod patronatem burmistrza Mrągowa. Jakimi drogami podąża polskie country?
Nagrody wręczono już pierwszego dnia festiwalu podczas wieczornych koncertów w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Honorowym członkiem komisji jurorskiej był Daniel Hastings, Attache Kulturalny reprezentujący Ambasadę USA w Polsce. — Wszystkim muzykom należą się wyrazy wdzięczności za ich miłość do muzyki country i jej rozpowszechnianie w Polsce. Są wspaniałymi ambasadorami amerykańskiej muzyki — ocenił Hastings. W jury zasiedli również m.in. wiceburmistrz Mrągowa Tadeusz Łapka, Lech Gołębicki - dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, "ojciec chrzestny" country w Polsce - dziennikarz i krytyk muzyczny Korneliusz Pacuda oraz przedstawiciele Fundacji Country & Folk i Forum Muzyki Country countrymusic.pl

Największe uznanie w oczach i uszach jury zrobił utwór "Do celu" w wykonaniu Caroline & The Lucky Ones. Autorką muzyki i tekstu jest liderka zespołu - Karolina Jastrzębska. Zapytaliśmy ją, jak powstawała Piosenka Country 2020. — Jeśli chodzi o mój proces tworzenia, to muszę mieć "wolną" głowę. Wyjeżdżam wtedy na działkę, żeby być bliżej natury i w spokoju sobie tworzę. Na początku powstała muzyka. Później odważyłam się po raz pierwszy w życiu napisać tekst po polsku. Do tej pory tworzyłam je w języku angielskim. Użycie naszego ojczystego języka było w tym przypadku strzałem w dziesiątkę — odpowiada artystka. Co ciekawe, rok wcześniej wraz z zespołem również wygrała ten sam konkurs z piosenką "Haste Makes Waste". Już teraz Karolina Jastrzębska zapowiada, że w przyszłym roku również będzie chciała wziąć udział.

W tym roku "srebro" trafiło do Wojciecha Dudkowskiego i grupy Droga Na Ostrołękę za utwór "Juanita".

https://m.wm.pl/2020/07/orig/img-5058-02-639679.jpg

fot. Wojciech Caruk
Córka była inspiracją dla Wojciecha Dudkowskiego przy tworzeniu "Juanity"

Trzecie miejsce zajął Zbigniew Hofman, wykonawca i autor muzyki do piosenki zatytułowanej "Re". Tekst do niej napisał Tomasz "Teacher" Jarmołkiewicz.

https://m.wm.pl/2020/07/orig/img-5077-01-639680.jpg

fot. Wojciech Caruk

Fundacja Country&Folk oraz Forum Muzyki Country countrymusic.pl postanowili przyznać wyróżnienia trzem piosenkom: „Drogowa kołysanka” w wykonaniu grupy Ślad. Autorem słów i muzyki jest Rafał Oryńczak. Druga piosenka to „Mama Always Cares For You”, której wykonawcą i twórcą jest Daniel Rybicki. Trzeci utwór to "Lubię to" w wykonaniu Kapeli Zbuckiej, z tekstem i muzyką Tomasza Radomyskiego. Piosenka ta spodobała się też burmistrzowi Mrągowa, który przyznał jej dodatkowe, specjalne wyróżnienie.

Wojciech Caruk2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5