Te liczby nie kłamią. Piłkarze Żagla i Kłobuka docenieni

2020-06-13 07:14:34(ost. akt: 2020-06-13 11:58:52)
Artur Kropiewnicki wszystkie spotkania sezonu rozegrał "od deski do deski"

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || Poczynania piłkarzy najczęściej oceniają kibice oraz tablica wyników. Tym razem nasi "kopacze" trafili na celownik serwisu statystycznego PlayMakerScore.
Czyli grupy piłkarsko-internetowych zapaleńców, którzy wyciągają wnioski na bazie twardych danych liczbowych. Z ich pracy korzystają nierzadko profesjonalni szkoleniowcy. W całej Polsce, bo i zbierają dane z każdego wojewódzkiego oddziału Polskiego Związku Piłki Nożnej. Znaleźć się na szczytach ich zestawień to niemały powód do dumy.

I trzeba przyznać, że naszym piłkarzom takowych nie braknie. Bo choć zawodnicy IV-ligowej Mrągowii Mrągowo nie zdołali "namieszać" na czele zestawień swego szczebla, to przedstawiciele powiatu mrągowskiego na poziomie okręgówki pojawili się w każdej z 4 kategorii.

W pierwszej piątce kat. "Kluczowi" znalazł się młody, 20-letni Marcin Spirydon. Piłkarz Żagla Piecki spędził na murawie 1440 minut, zdobywając w tym czasie 4 bramki. W rankingu PlayMakerScore dało mu to wynik 2,37. Dystans dzielący go od pozostałych był jednak minimalny. Dawid Paszkowski (Rominta Gołdap) uzbierał ledwie o jedną setną punktu więcej, Konrad Radzikowski (Śniardwy Orzysz) i Paweł Brzozowski (Błękitni Pasym) mieli 2,40 pkt. Najwyżej w klasyfikacji uplasował się słynny Patrycjusz Malanowski z Pasymia (2,44), wielokrotny król strzelców klasy okręgowej.

Kolejny niemały powód do dumy ma i Wiktor Nadolny. 18-letni piłkarz Żagla Piecki uznany został za drugiego najbardziej perspektywicznego (kat. "Talent") z młodych graczy w stawce. Na boisku spędził w minionym sezonie 1486 minuty, strzelając 4 bramki. Dało mu to wynik 2,77 — czyli ledwie o 5 setnych skromniejszy niż rezultat królującego w tabeli Mateusza Litwińskiego (Rominta Gołdap).

Wyrazy uznania należą się także Arturowi Kropiewnickiemu. 36-letni filar Kłobuka Mikołajki każde z 17 spotkań swej drużyny w sezonie 2019/2020 rozegrał "od deski do deski". Imponującym wynikiem 1530 minut na murawie mógł poszczycić się wprawdzie jeszcze Bartosz Wiktorzak (Czarni Olecko), lecz popularny "Kropa" zdobył czterokrotnie więcej bramek, więc to w jego ręce trafiło złoto. Na 4. miejscu w kat. "Klub90Min" widnieje wspomniany Wiktor Nadolny (Żagiel Piecki).

Klub z Piecek miał swego godnego reprezentanta także w kategorii "NaDoświadczeniu". 39-letni Przemysław Kulig (z wynikiem 1,89 pkt) uplasował się na 2. lokacie, tuż za Piotrem Młotkowskim z Błękitnych Pasym (2,12). Brak miejsca na samym szczycie to wynik m.in. mniejszej liczby minut na boisku (1072, czyli o 72 mniej niż kluczowy rywal). Gdyby jednak większą wagę w rankingu tej kategorii odgrywały bramki, to byłby bezkonkurencyjny. Strzelił bowiem 9 goli, czyli trzykrotnie więcej niż ŁĄCZNY wynik pozostałych czterech graczy ujętych w zestawieniu!