Dni Mrągowa bez dużych koncertów, lipiec bez nocy kabaretowej

2020-06-02 19:40:00 (ost. akt: 2020-06-02 20:05:22)
amfiteatr mrągowo

amfiteatr mrągowo

Autor zdjęcia: archiwum

Kalendarz letnich imprez w amfiteatrze ulegnie istotnym zmianom. Dni Mrągowa odbędą się w okrojonej formie, a Mazurska Noc Kabaretowa została odwołana.
- IV etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, ogłoszony w komunikacie z 27 maja, nie przewiduje możliwości organizacji imprez masowych. Dlatego jesteśmy zmuszeni odwołać duże koncerty w ramach tegorocznych Dni Mrągowa - mówi burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. I dodaje: - Odbędą się natomiast wydarzenia o charakterze kameralnym, głównie w plenerze.

W związku aktualnymi informacjami, dotyczącymi sytuacji epidemicznej w kraju oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także w oparciu o ostatnie komunikaty rządowe, Dni Mrągowa 2020, zaplanowane na pierwszy weekend lipca, odbędą się w ograniczonej formule. Na pewno 3 lipca nie będzie dużych koncertów w amfiteatrze nad jeziorem Czos.

- Na chwilę obecną słyszymy jedynie zapowiedzi o powrocie do życia ale w okrojonym zakresie. Dlatego musieliśmy podjąć decyzję o odwołaniu dużych koncertów, zaplanowanych w programie tegorocznych Dni Mrągowa - mówi burmistrz Bułajewski. - Organizacja tak dużej imprezy byłaby złamaniem prawa. Poza tym wniosek do odpowiednich służb, związany z organizacją imprezy masowej, powinien być złożony na co najmniej 30 dni przed jej odbyciem, a więc z decyzją nie można było już dłużej czekać. Podobnie zareagowały inne miasta, m.in. Giżycko, Kętrzyn czy też Mikołajki.

Mrągowo nie rezygnuje jednak w całości z organizacji dni miasta i chce, by święto odbyło się w kameralnej atmosferze.

- Mamy w planach małe koncerty na mrągowskim molo, gdzie wystąpią lokalni artyści. O szczegółach tegorocznych Dni Mrągowa poinformujemy niebawem - mówi Stanisław Bułajewski.

Niestety zabraknie jednej z najbardziej kojarzonych z Mrągowem imprez - Mazurskiej Nocy Kabaretowej. - Dotychczas nie wyobrażaliśmy sobie lipca bez Mazurskiej i Mrągowa, bo przecież od 22 lat, każde kabaretowe lato tu właśnie miało swój początek. Niestety w obliczu obecnej sytuacji i wciąż jeszcze obowiązującego zakazu organizacji imprez masowych - nie możemy już dłużej zwlekać i z przykrością informujemy, że 22. Mazurska Noc Kabaretowa w tym roku się nie odbędzie. Jednak już teraz zapraszamy Was w przyszłe wakacje, 10 lipca 2021 - i liczymy na to, że to będzie wyczekane, wspaniałe święto kabaretowe dla nas wszystkich - poinformowali organizatorzy ze stowarzyszenia "PAKA".

Inną odwołaną imprezą jest planowany wcześniej na koniec czerwca koncert O.S.T.R-ego. Decyzje dotyczące Pikniku Country mają zapaść w ciągu kilku najbliższych dni. Organizatorzy Mazurskiego Festiwalu Operowego BEL CANTO zapewniają, że impreza zaplanowana na 18 lipca odbędzie się zgodnie z planem.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (2 czerwca) wydaniu m.in.


Najpierw maseczka, potem choroba
Czy maseczki są bezpieczne? Pani Anna przekonała się na własnej skórze, że mogą wyrządzić dużo złego. Od kilku tygodni walczy z grzybicą jamy ustnej. I przestrzega, że jesienią nie będziemy chorować na koronawirusa, ale właśnie na grzybicę.

Napad na kantor Był naczelnikiem, napadł na kantor?
Długo nie udawało się złapać złodziei, którzy we wrześniu 2019 r. okradli kantor w Olsztynie.Teraz wiadomo, skąd bandyci wiedzieli, jak zwodzić śledczych. W szajce byli: były naczelnik policji, jego brat i dawny kolega z pracy. Wpadli w piątek.

Ogródki StarówkaLetnie ogródki po pandemii
Samorządy starają się pomagać przedsiębiorcom, którzy odmrażają działalność. Od 18 maja pracują lokale gastronomiczne. Emocje budzą stawki za ogródki przy nich. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Olsztynie, Elblągu i Ełku.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5