Świętowanie z okazji Dni Rodziny i Dnia Dziecka

2020-05-27 18:00:00 (ost. akt: 2020-05-27 19:01:14)

Autor zdjęcia: Pixabay

Przed nami jeden z najsympatyczniejszych dni w roku - Dzień Dziecka. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa, ale nie zwalnia nas od rodzinnego świetowania.
Zabawa z okazji Dni Rodziny trwa już od 25 maja. Na profilu facebook Biblioteki Miejskiej codziennie o godz. 11.00 odbywa się konkurs dla "małych i dużych" - "Najciekwasza postać bajkowa". Swoich sił można spróbować do 1 czerwca.

Co jeszcze będzie się działo? Już 29 maja w holu biblioteki przy dziale dla dzieci będzie można obejrzeć wystawę fotografii Magdaleny Siwek - "Dziecko w fotografii". Dzień później, 30 maja o godz. 12.00 na facebooku Centrum Kultury i Turystyki będzie można podziwiać "Owocowe fantazje". 31 maja o godz. 12.00 na tym samym profilu zobaczymy i usłyszymy "Animowane wierszyki rodzinne".

Kulminacja świętowania nastąpi oczywiście 1 czerwca. Już o godz. 12.00 Daria Keller rozrusza wszystkich na facebooku biblioteki, zachęcając do rodzinnego fitnessu. Niewątpliwą atrakcją będzie koncert, który będzie można obejrzeć tego dnia o godz. 18.00 na facebooku i kanale you tube CKiT. Będzie to prawdziwe, rodzinne muzykowanie. Wystąpią: Grażyna i Mariusz Garnowscy, Paweł i Darek Krasowscy, Przemek Maruchacz z rodziną, Iwona Stepnowska i Andrzej Czamara, Łukasz Stępień z rodziną, Ewa i Hania Szałachowskie z Krzysztofem Matulewiczem. - Przygotujcie się na moc muzycznych wrażeń i wzruszeń - zachęcają Organizatorzy.

Wojciech Caruk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (26 maja) wydaniu m.in.


Wodomierz policzy opłatę za śmieci
Jeśli radni się zgodzą, to Olsztyn czeka rewolucja w naliczaniu opłat za śmieci, za które będziemy płacić w zależności od zużytej wody. Robi tak coraz więcej samorządów, bo ludzie migają się od płacenia za wywóz odpadów.

Joanna Murzyn z mężem Damianem oraz dziećmi: Luizą i Beniaminem Koniec beki z mamuś na Facebooku
Za sprawą społecznych animozji, internetowe matki mają wizerunek roszczeniowych i żyjących z zasiłków. Internauci robią więc sobie z nich „bekę”, czyli żarty. Słusznie? Pytamy o to Joannę Murzyn, założycielkę facebookowej grupy „Pozytywne Mamuśki Olsztyn”.

Bogumiła z ŁataczówPo kądzieli historia pisana
Dzień Matki, święto matki każdego z pokoleń, które dawniej żyło. Tak przynajmniej jest w moim domu, w którym rodzinną historię matek dokumentują zdjęcia i wspomnienia. To okazja do wspomnienia i babci, i prababci, i praprababci.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5