Kolejny efekt współpracy artystów z Mrągowa i Kętrzyna

2020-03-04 20:00:00 (ost. akt: 2020-03-04 20:16:33)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie otwarto wystawę fotografii, będącą efektem warsztatów przeprowadzonych w czasie ferii zimowych.
W zajęciach wzięła udział młodzież z Mrągowa oraz fotografowie z Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno - Filmowego "FOTO MX". Uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki sztuki charakteryzacji oraz fotografii a także mieli możliwość wykreowania baśniowych postaci. Powstałe zdjęcia są efektem wspólnej twórczej, międzypokoleniowej zabawy i pracy wielu osób - dzieci, młodzieży i dorosłych.

Osoby będące modelami miały możliwość wybrania sobie kostiumu, dzięki któremu wraz z odpowiednią charakteryzacją – mogły poczuć się jak wybrana baśniowa postać. Każda wykreowana postać została sfotografowana w specjalnie przygotowanym studio fotograficznym.

Warsztat charakteryzacji poprowadziła artystka-charakteryzatorska, wykładowca szkoły charakteryzacji, z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie - Agnieszka Wojciechowska. Charakteryzacja polegała na nadaniu charakterystycznych cech postaci, jej wyglądu, wieku, cech szczególnych. Chodziło o stworzenie nieszablonowego wizerunku, który wzmacnia np. efekt zmęczenia, postarzania czy uszkodzenia skóry, które uzyskuje się dzięki technikom makijażu, malowania na ciele, za pomocą profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do tego celu.

Warsztaty fotografii portretowej artystyczną opieką objął Lucjan Mikulski – pasjonat i zawodowy fotograf z ogromnym doświadczeniem w różnych rodzajach fotografii. - Tym młodym modelkom i modelom należą się słowa uznania. Przed obiektywem zaprezentowały się znakomicie. To nie jest łatwe ze względu m.in. na tremę. To nie są przecież zawodowi aktorzy, występujący na co dzień na scenie. Fotografowie robiąc zdjęcie często podchodzili na odległość kilku centymetrów i naprawdę trzeba było umieć zapozować, żeby osiągnąć taki efekt, jaki widać na wystawie - mówi Lucjan Mikulski.

Na wystawie można zobaczyć prace łącznie piętnastu autorów.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zbyszek #2880201 | 89.228.*.* 5 mar 2020 08:13

    Bardzo szkoda,że ówczesny Pan burmistrz Hećman z Panem Damianem wice burmistrzem Kętrzyna zrezygnowali z usług artysty fotografika pana Lucjana Mikulskiego.i zwolnili go z domu kultury.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5